Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Magdalena Stysiak: Przegrany set nie powinien nam się przytrafić

Magdalena Stysiak: Przegrany set nie powinien nam się przytrafić

fot. PressFocus

– Jestem zadowolona z wyniku, ale znacznie mniej ze stylu naszej gry. Czasem się można potykać, ale ten drugi przegrany set nie powinien nam się przytrafić – powiedziała po wygranej z Ukrainkami w Polsacie Sport atakująca reprezentacji Polski, Magdalena Stysiak.

Polki zwycięstwem zakończyły fazę grupową mistrzostw Europy. Na jej finiszu pokonały Ukrainki w czterech setach, dzięki czemu zapewniły sobie drugie miejsce na koniec tego etapu rozgrywek. – Chciałyśmy wygrać ten mecz w trzech setach. Niestety, to nam się nie udało, ale jesteśmy zadowolone ze zwycięstwa. Był to fajny mecz w naszym wykonaniu. Mamy się z czego cieszyć. Teraz będziemy już przygotowywały się do kolejnych spotkań – powiedziała środkowa, Magdalena Jurczyk.

 

Kapitalny mecz Stysiak

Liderką biało-czerwonych w starciu z Ukrainkami była Magdalena Stysiak, która zakończyła spotkanie z 35 oczkami na koncie i ponad 60% skutecznością w ataku. – Dobrze się czułam. Fajnie to wyglądało. Jestem zadowolona z wyniku, ale znacznie mniej ze stylu naszej gry. Czasem się można potykać, ale ten drugi przegrany set nie powinien nam się przytrafić. Z całym szacunkiem dla Ukrainek, ale jeśli popełniłyśmy 7 błędów na zagrywce, to tak się będzie działo. Musimy być bardziej nakręcone – stwierdziła atakująca reprezentacji Polski.

Silnym elementem podopiecznych Stefano Lavariniego w meczu z Ukrainkami był blok, którym punktowały 14 razy. Swoje trzy grosze w tym elemencie dołożyła również Jurczyk. – Cieszę się, że w końcu się udało. Mam nadzieję, że będzie ich tylko więcej – zaznaczyła zawodniczka, która wywalczyła 10 punktów, uzyskując ponad 70% skuteczności w ataku. – Potrzebowałyśmy z Asią trochę czasu, aby się dobrze zgrać. Myślę, że jest coraz lepiej, a będzie jeszcze lepiej – dodała Jurczyk.

Polki fazę grupową zakończyły na drugim miejscu. Odniosły w niej 4 zwycięstwa, a przegrały jedynie z Serbkami. – To nie jest tak, że teraz będziemy załamywać się przegranym meczem z Serbkami. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej się nakręcamy i cieszymy się ze zwycięstw. Wiemy, co możemy poprawić i będziemy do tego dążyć. Do Brukseli jedziemy z czystą głową. Będziemy tam celowały w zwycięstwo – zakończyła Magdalena Stysiak.

 

Zobacz również
Wygrana Polek na koniec fazy grupowej

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved