Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Stysiak: Mam plan, gdzie chciałabym grać i co chciałabym osiągnąć

Magdalena Stysiak: Mam plan, gdzie chciałabym grać i co chciałabym osiągnąć

fot. Łukasz Krzywański

– Najbliższy sezon będę grała we Włoszech, mam zaplanowane co chciałabym osiągnąć w przyszłości. Rozpisałam sobie swoją drabinkę kariery – powiedziała reprezentantka Polski i siatkarka Serie A, Magdalena Stysiak.

Zawodniczka nie może doczekać się powrotu na boiska, nie jest przyzwyczajona do tak długiego rozbratu z siatkówką. – Mam za dużo wolnego – człowiek nie jest przyzwyczajony. Nigdy nie spędziłam tyle czasu w domu, z rodziną. Z jednej strony to fajne, a z drugiej tęsknię żeby wrócić do treningów z klubem. Póki co trenujemy z włączonym wideo. Widzimy się wszystkie razem, możemy się ze sobą komunikować – powiedziała Magdalena Stysiak. Siatkarka najbliższy sezon będzie grała we Włoszech, ma on jednak rozpisany plan na przyszłość. – Póki co zostaję we Włoszech. Bardzo mi tu dobrze i myślę, że jeszcze rok albo dwa właśnie tutaj będę chciała się rozwijać. Zrobiłam sobie taką drabinkę kariery. Rozpisałam w niej, w jakich krajach chciałabym zagrać i co bym chciała osiągnąć – w którym roku, w jakim klubie. Oczywiście największym marzeniem są igrzyska olimpijskie – dodała.W obecnym sezonie kadra Jacka Nawrockiego nie rozegra ważnego turnieju, reprezentacja kobiet ma zamiar rozegrać mecze towarzyskie z krajami, z którymi sąsiaduje Polska. Stysiak odniosła się też do pozycji na której zagra. – Nie mamy zaplanowanego żadnego meczu. Po rozmowach z trenerem jednak wiem, że będą próby zorganizowania meczów z krajami ościennymi, jak Niemcy czy Rosja, w drugiej połowie sezonu.  W reprezentacji będę trenować i na przyjęciu i w ataku. Trzeba szlifować obie pozycje, bo nie może być tak, że w kadrze będę tylko przyjmować, a w klubie grać na ataku – żeby nie zaprzepaścić tego, czego się nauczyłam – zakończyła siatkarka.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę