Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Magdalena Stysiak: Lubię grać pod presją

Magdalena Stysiak: Lubię grać pod presją

fot. CEV

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do zbliżających się mistrzostw świata. Wśród 15 zawodniczek, które powołał za zgrupowanie trener Stefano Lavarini znalazła się także Magdalena Stysiak, wcześniej zmagająca się z kontuzją kolana. – Bardzo się cieszę, bo nie mogłam się doczekać. Pragnienie gry i bycia tutaj z dziewczynami było silne i trochę mnie w domu nosiło. Na razie kolano sprawdza się w 100% i mam nadzieję, że tak będzie cały czas i będę gotowa do gry – powiedziała atakująca biało-czerwonych w rozmowie z Polsatem Sport.

 Polki szykują się do mistrzostw świata. Stefano Lavarini na zgrupowanie powołał 15 zawodniczek, wśród których znalazła się powracająca po kontuzji Magdalena Stysiak. – Bardzo się cieszę, bo nie mogłam się doczekać. Pragnienie gry i bycia tutaj z dziewczynami było silne i trochę mnie w domu nosiło. Na razie kolano sprawdza się w 100% i mam nadzieję, że tak będzie cały czas i będę gotowa do gry. Mamy chwilę czasu na przygotowania i liczę, że dobrze ten czas wykorzystamy – mówiła atakująca polskiego zespołu.

Stysiak bacznie śledziła poczynania swoich koleżanek w trakcie Ligi Narodów. – Oglądałam wszystkie mecze kadry i fajnie oglądało się je jako kibic, ale już nie mogłam wytrzymać i chciałam pomóc drużynie. Tym co się rzuca w oczy, to zakończenie piłek „freeballowych”, która idą do nas od razu i mamy szansę zakończyć akcję. Miałyśmy przewagę w niektórych meczach, ale nie udało się tego wykorzystać i według mnie nad tym trzeba będzie pracować – oceniła atakująca reprezentacji Polski.

To w niej wielu upatruje liderki biało-czerwonych, a ona sama całkiem dobrze czuje się w tej roli. – Ja nie ukrywam, że lubię grać pod presją. Wielu ludzi nazywa mnie liderką, ale ja tak nie uważam. Gra cała drużyna, ale to świetne uczucie, kiedy zespół w ciebie wierzy i w trudnych momentach posyła do ciebie piłki. Mam nadzieję, że kolano mi pozwoli, wrócę do formy. Dla mnie ważna jest przyszłość i będę chciała pomóc reprezentacji psychicznie, a także na boisku, więc najpierw muszę zbudować zaufanie – przyznała jednak Magdalena Stysiak i dodała: – Nie było mnie w Lidze Narodów, dziewczyny są już zgrane, więc teraz potrzeba trochę czasu i potem to boiskowe zaufanie przyjdzie – zapowiedziała atakująca polskiej kadry.

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę