Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: Nie mogłyśmy ustabilizować formy

Magdalena Mazurek: Nie mogłyśmy ustabilizować formy

fot. Michał Szymański

– Miałyśmy potencjał. Czujemy wewnętrzny zawód, że nie udało nam się awansować do play-off i grać o wyższe cele, no ale taki jest sport. Czasami są gorsze momenty – podsumowała sezon rozgrywająca bydgoskiego Pałacu Magdalena Mazurek.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zajęły dziewiątą lokatę w sezonie 2020/2021, w dwumeczu o tę pozycję pokonując #Volley’a Wrocław. – Nie jest to szczyt naszych marzeń i oczekiwań, które w Bydgoszczy były przed sezonem. Złożyło się na to wiele czynników. Nie mogłyśmy ustabilizować formy przez cały sezon. Nasza forma mentalna i fizyczna ciągle falowała. Na głębsze analizy przyjdzie jeszcze czas – powiedziała Magdalena Mazurek, kapitan zespołu znad Brdy.Podopieczne Piotra Mateli liczyły na znacznie lepszy rezultat. Nie ukrywają rozczarowania faktem, że nie znalazły się w czołowej ósemce. – Miałyśmy potencjał. Czujemy wewnętrzny zawód, że nie udało nam się awansować do play-off i grać o wyższe cele, no ale taki jest sport. Czasami są gorsze momenty – podkreśliła rozgrywająca bydgoskiego zespołu, według której na wyniku zaważył między innymi początek sezonu. – Miałyśmy słaby początek. Dużo meczów miałyśmy na wyciągnięcie ręki, a nie udało nam się ich wygrać. w sumie nam ich zabrakło. Ostatnie mecze grałyśmy z rywalkami z górnej półki i ciężko było nam coś ugrać, chociaż nie składałyśmy broni – dodała.

Bydgoszczanki zmagały się także z korona wirusem, a po kwarantannie zagrały jeden ze słabszych meczów. Miały także lepsze momenty. – Najsłabszy mecz zagrałyśmy z łodziankami po kwarantannie. Było widać, że rywalki górowały nad nami fizycznie, a my z każdą piłką byłyśmy coraz słabsze. Widać było, że nie byłyśmy w pełni sił. Było za to kilka spotkań dobrych w naszym wykonaniu. Szkoda tylko, że nie zakończyły się pozytywnie dla nas. Z ŁKS-em czy BKS-em wygrywałyśmy, a nie potrafiłyśmy postawić kropki nad „i”, w drugiej rundzie mógł podobać się mecz z Legionovią, który był ciężki i emocjonujący – oceniła Mazurek.

Po zakończeniu rywalizacji o dziewiątą lokatę siatkarki Pałacu dostały trochę wolnego od Piotra Mateli. Monika Jagła i Marta Ziółkowska w międzyczasie otrzymały powołanie do kadry prowadzonej przez Jacka Nawrockiego. Pozostałe zawodniczki jeszcze zjawią się w Bydgoszczy. – Jest jeszcze trochę czasu do końca kontraktu. Będzie to okres, żeby się zregenerować i wyleczyć drobne kontuzje i zadbać trochę o siebie – zakończyła Magdalena Mazurek.

źródło: KS Pałac Bydgoszcz YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę