Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: To nie był łatwy mecz

Magdalena Mazurek: To nie był łatwy mecz

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w pierwszym meczu o 9. miejsce w siatkarskiej elicie kobiet wygrały we własnej hali z #VolleyWrocław 3:2, a statuetkę MVP tego spotkania zgarnęła Alexandra Dascalu. Po dwóch setach bydgoszczanki prowadziły 2:0 i były blisko zakończenia meczu w kolejnej partii. – Spotkanie było naprawdę ciężkie. Same zgotowałyśmy sobie ten los, ponieważ w trzecim secie miałyśmy piłkę w górze i mogłyśmy to skończyć 3:0 – skomentowała na gorąco Magdalena Mazurek.

– Jednak cieszę się, że nie złożyłyśmy broni i walczyłyśmy do końca, wygrywając ten trudny mecz 3:2 – dodała kapitan Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz.

Wrocławianki natomiast nie kryły rozczarowania wynikiem spotkania w Bydgoszczy. – Po tym jak trenujemy i jak gramy ostatnio gdzieś tam w głowie myślałam, że to będzie krótsze spotkanie i spotkanie dla nas, i nie 3:2. Myślę, że taki rezultat mojej drużyny nie satysfakcjonuje w ogóle, bo my tutaj przyjechałyśmy – jak na każdy mecz – wygrać, a ta dziewiąta lokata byłaby fajną lokatą. Dlatego ja nie powiem, że to był dobry mecz, bo mogliśmy niektóre rzeczy zrobić inaczej – podkreśliła Natalia Murek, przyjmująca #VolleyWrocław.

Najwięcej punktów dla zespołu Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz zdobyły Alexandra Dascalu (25) i Ewelina Żurowska (18). W ekipie przyjezdnych najskuteczniejsze były Izabella Rapacz (29 punktów) i Natalia Murek, która dorzuciła kolejne 19 „oczek”.

Zgodnie z regulaminem ligi drużyny walczące o miejsce dziewiąte rozgrywają ze sobą dwumecz. Drugi pojedynek pomiędzy Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz a #VolleyWrocław zaplanowano na czwartek, 1 kwietnia. Początek spotkania w stolicy Dolnego Śląska o 17.30.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl