Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Gryka nie zmienia klubu

Magdalena Gryka nie zmienia klubu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Urodzona w Białymstoku rozgrywająca Magdalena Gryka nadal będzie występować w niemieckim NawaRo Straubing. 26-letnia siatkarka, która posiada obywatelstwo niemieckie, jest kapitanem i ważnym elementem zespołu prowadzonego przez Ingrid Senft. W przerwanym przez pandemię sezonie zespół ze Straubing zajmował 8. miejsce w Bundeslidze na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej.

W minionym sezonie w niemieckim zespole NawaRo Straubing mieliśmy również polski akcent. Siatkarka, która grała m.in. w Impelu Wrocław, BKS-ie Bielsko-Biała i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Magdalena Gryka, była kapitanem drużyny. NawaRo na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zajmowało 8. miejsce w tabeli Bundesligi i miało zagwarantowane miejsce w play-off, do którego jednak nie doszło.Magdalena Gryka urodziła się w Białymstoku, jednak szybko wyjechała do Niemiec i tam zaczynała swoją siatkarską karierę. Oprócz polskiej ekstraklasy i Bundesligi grała również przez sezon w lidze azerskiej. Ma na swoim koncie trzy srebrne medale mistrzostw Niemiec z Dresdner SC oraz srebrny (z Impelem) i brązowy (z BKS-em) medal mistrzostw Polski. W zeszłym roku przeniosła się z SC Potsdam do NawaRo Straubing i szybko została podstawową zawodniczką tej drużyny.

– W pierwszym roku współpracy z Magdą udało jej się szybko przejąć rolę wiodącego gracza. Wyniosła naszą grę na nowy, wyższy poziom. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nią – mówi Ingrid Senft, trenerka zespołu ze Straubing. Magdalena Gryka przedłużyła umowę z klubem i nadal będzie grała w barwach NawaRo.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved