Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Gryka nie zmienia klubu

Magdalena Gryka nie zmienia klubu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Urodzona w Białymstoku rozgrywająca Magdalena Gryka nadal będzie występować w niemieckim NawaRo Straubing. 26-letnia siatkarka, która posiada obywatelstwo niemieckie, jest kapitanem i ważnym elementem zespołu prowadzonego przez Ingrid Senft. W przerwanym przez pandemię sezonie zespół ze Straubing zajmował 8. miejsce w Bundeslidze na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej.

W minionym sezonie w niemieckim zespole NawaRo Straubing mieliśmy również polski akcent. Siatkarka, która grała m.in. w Impelu Wrocław, BKS-ie Bielsko-Biała i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Magdalena Gryka, była kapitanem drużyny. NawaRo na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zajmowało 8. miejsce w tabeli Bundesligi i miało zagwarantowane miejsce w play-off, do którego jednak nie doszło.Magdalena Gryka urodziła się w Białymstoku, jednak szybko wyjechała do Niemiec i tam zaczynała swoją siatkarską karierę. Oprócz polskiej ekstraklasy i Bundesligi grała również przez sezon w lidze azerskiej. Ma na swoim koncie trzy srebrne medale mistrzostw Niemiec z Dresdner SC oraz srebrny (z Impelem) i brązowy (z BKS-em) medal mistrzostw Polski. W zeszłym roku przeniosła się z SC Potsdam do NawaRo Straubing i szybko została podstawową zawodniczką tej drużyny.

– W pierwszym roku współpracy z Magdą udało jej się szybko przejąć rolę wiodącego gracza. Wyniosła naszą grę na nowy, wyższy poziom. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nią – mówi Ingrid Senft, trenerka zespołu ze Straubing. Magdalena Gryka przedłużyła umowę z klubem i nadal będzie grała w barwach NawaRo.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę