Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Damaske ma nowy klub

Magdalena Damaske ma nowy klub

MKS Kalisz ma już komplet na pozycji przyjmującej. Ostatnim transferem do klubu okazała się Magdalena Damaske, która przechodzi do Kalisza z czwartej drużyny ubiegłego sezonu – Legionovii Legionowo.

Nowa przyjmująca MKS-u w Legionovii spędziła ostatnie trzy sezony. Jest dwukrotną srebrną medalistką Ligi Siatkówki Kobiet w barwach Atomu Trefla Sopot i złotą medalistką mistrzostw Europy kadetek z 2013 roku. W niedzielę złoty medal na turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek w Kaliszu razem z drużyną Energa MKS-u zdobyła jej młodsza siostra, Paulina. Co ciekawe, obie siostry Damaske zostały MVP turniejów finałowych w swoich rocznikach.

Magdalena Damaske w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w sezonie 2014/15 w drużynie Atomu Trefla Sopot, z którą później dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo kraju i wygrywała Młodą Ligę Kobiet. Po przeniesieniu drużyny z Trójmiasta do Krakowa opuściła klub i dołączyła do Legionovii Legionowo. Łącznie w Lidze Siatkówki Kobiet rozegrała 6 sezonów, w trakcie których zagrała w 93 spotkaniach. W sezonie 2019/20 zdobyła 129 punktów, w tym 5 zagrywką i 12 blokiem. Dwukrotnie była nagradzana statuetką MVP, a indywidualnie najlepsze spotkanie rozegrała właśnie w Arenie Kalisz, zdobywając 22 punkty.

Tym samym zamyka się skład przyjmujących Energa MKS-u Kalisz na przyszły sezon, Damaske dołącza do Oliwii Bałuk, Zuzanny Szperlak i Julii Papszun.