Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Madelein Meppelink przewodniczącą Komisji Zawodników

Madelein Meppelink przewodniczącą Komisji Zawodników

fot. FIVB

Światowa Federacja Siatkówki w marcu ogłosiła pełny skład Komisji Zawodników FIVB. W latach 2021-2024 będzie się ona składać z pięciu wybieranych i pięciu mianowanych członków, którzy będą stanowić istotne ogniwo łączące zawodników z federacją. Dzisiaj FIVB ogłosiła wyniki pierwszych w historii wyborów tej komisji, w których na przewodniczącą została wybrana holenderska siatkarka plażowa Madelein Meppelink.

Rolę przewodniczącej Holenderka będzie sprawować do 2024 roku. Sekretarzem Komisji Zawodników FIVB wybrano natomiast brazylijską legendę – Gibę.Madelein Meppelink to dwukrotna olimpijka (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016), dwukrotna mistrzyni Europy (2014, 2018), była numer 1 wśród siatkarek plażowych (2013) i zwyciężczyni Corrientes Grand Slam (2013).  Holenderka w głosowaniu zebrała zdecydowaną większość głosów.

Brazylijczyka Giby nie trzeba nikomu przedstawiać. Legenda siatkówki ma na swoim koncie m.in złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Atenach i trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata. Do 2024 roku będzie on pełnił w Komisji Zawodników funkcję sekretarza. – Jestem zaszczycona, że zostałam wybrana na przewodniczącą przez moich kolegów z Komisji Zawodników FIVB. Z niecierpliwością czekam na kolejną produktywną kadencję Komisji, która po zaledwie jednej dowiodła swojej zdolności do najlepszego reprezentowania głosów naszych kolegów sportowców. Praca Komisji została wzmocniona wraz z wprowadzeniem wyborów i cieszymy się z przyszłości Komisji i naszego niesamowitego sportu – powiedziała Madelein Meppelink.

Bardzo się cieszę, że historyczne i pierwsze w historii wybory do Komisji Zawodników FIVB były takim sukcesem i gratuluję Madelein Meppelink. Proces był zarówno demokratyczny, jak i przejrzysty oraz zgodny z najlepszymi praktykami w zakresie dobrego zarządzania. Wspólnie wzmocniliśmy Komisję i jej zdolność do reprezentowania naszych niesamowitych sportowców – dodał Dr Ary S. Graça F°, Prezydent FIVB.

Przypomnijmy, że zawodnicy powołani przez Zarząd FIVB do Komisji to: Sam Deroo, Louise Bawden, Maja Ognjenović, Julius Brink i Gilberto „Giba” Amauri de Godoy Filho. Dołączyli oni do pięciu członków wybranych przez graczy: Jordan Quinn Larson, Samuela Papiego, Madelein Meppelink, Joshuy Binstocka i Anouk Vergé–Dépré.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę