Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maciej Zendeł o szkoleniu młodzieży: Nie mamy się czego wstydzić

Maciej Zendeł o szkoleniu młodzieży: Nie mamy się czego wstydzić

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, to nie mamy się czego wstydzić. Zarówno SMS w Spale i Szczyrku, jak i Siatkarskie Ośrodki Szkolne dostarczają dobrze wyszkolonych chłopców i dziewczynki. Mamy bardzo duże zaplecze młodzieżowe. Myślę, że przez najbliższe kilka lat możemy spać spokojnie – powiedział Maciej Zendeł, jeden z trenerów w Spale.

Do normalnej pracy wciąż nie wrócili siatkarze. Młodzi adepci siatkówki ze Spały obecnie trenują w domach, a trenerzy SMS-u starają się w zdalny sposób pracować nad rozwojem zawodników. – Od 12 marca pracujemy zdalnie. Na pewno nie jest łatwo. Trochę inna jest specyfika pracy zdalnej niż jak pracuje się w hali. Jednak musimy się do tego przystosować. Raz w tygodniu wysyłamy chłopakom plany treningowe, które oni realizują. Oni wysyłają nam filmiki z ćwiczeniami. Staramy się to wszystko kontrolować. Raz w miesiącu wysyłamy do PZPS sprawozdania związane z tym, co ci chłopcy robią – powiedział Maciej Zendeł, który nie ukrywa, że obecnie trenerzy skupiają się nad warstwą teoretyczną, ale nie mogą się już doczekać powrotu do normalnej pracy. – Ciężko jest zajęcia prowadzić choćby w domu, bo wiadomo, że w hali jest łatwiej. Staramy się jednak wszystko tak poukładać, żeby chłopcy dużo pracowali nad przygotowaniem fizycznym oraz przyswoili dużo teorii. Na podstawie I-ligowych rozgrywek staramy się analizować ich dobre i gorsze strony. Teraz jest czas na pracę stricte teoretyczną. Mam nadzieję, że niedługo wrócimy już do hali i będziemy mogli trenować w praktyce – dodał.W tym sezonie uczniowie SMS-u PZPS Spała nie zdołali utrzymać się na zapleczu PlusLigi, ale w rozegranych 26 meczach rundy zasadniczej mieli możliwość zyskania bezcennego doświadczenia, które miało zaowocować w mistrzostwach Europy. – Grając w I lidze, przygotowywaliśmy się do kwalifikacji mistrzostw Europy, które miały odbyć się w dniach 23 – 25 kwietnia. Niestety, zostały one odwołane. Mam nadzieję, że CEV podejmie decyzję, że te kwalifikacje, a następnie mistrzostwa Europy juniorów się odbędą i będziemy w nich uczestniczyli – zaznaczył Zendeł.

Obecnie w Spale Maciej Zendeł wraz z Markiem Skrobotem pracują z rocznikami 2001/2002, natomiast Michał Bąkiewicz i Tomasz Wątorek odpowiadają za szkolenie zawodników z rocznika 2003 oraz 2004. W pracy obu grup pomaga także Sebastian Pawlik. – Jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, to nie mamy się czego wstydzić. Zarówno SMS w Spale i Szczyrku, jak i Siatkarskie Ośrodki Szkolne dostarczają dobrze wyszkolonych chłopców i dziewczynki. Mamy bardzo duże zaplecze młodzieżowe. Będziemy dostarczali zawodników i zawodniczki do reprezentacji seniorskiej. Myślę, że przez najbliższe kilka lat możemy spać spokojnie – zakończył Maciej Zendeł.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę