Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maciej Ostaszewski: Zarażam miłością do sportu

Maciej Ostaszewski: Zarażam miłością do sportu

fot. Łukasz Krzywański

– Jest pan dla mnie jak tata, którego nigdy nie ma, a trener zawsze jest – tak kiedyś jedna z zawodniczek powiedziała do Macieja Ostaszewskiego, który pracuje w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie.

Maciej Ostaszewski wziął do serca te słowa i stara się o nich pamiętać. – Siatkówka tak jak cały sport jest ważna, ale mamy jeszcze inne równie istotne rzeczy, o których nie można zapominać. W naszej szkole staramy się stworzyć takie miejsce, żeby młodzi ludzie chcieli tutaj przychodzić, żeby było im tutaj dobrze – podkreśla Maciej Ostaszewski.Programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych szkoła została objęta w chwili ich powstania. Zabawa w siatkówkę zaczyna się obecnie w trzeciej klasie. – Na podstawie obserwacji robimy nabór do czwartej klasy, która ma już profil sportowy. Szkoła jest duża, chętnych nie brakuje, mamy z czego wybierać. Mamy dwie dyscypliny wiodące. Dziewczyny zajmują się siatkówką, chłopcy piłką ręczną więc nawzajem nie podbieramy sobie zawodników – mówi Maciej Ostaszewski, który w SP nr 18 pracuje od jedenastu lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a na przełomie XX i XXI wieku grał wyczynowo w Orle Międzyrzecz. Był też w sztabie szkoleniowym kadry minikadetek z rocznika 2004.

W przeszłości, jak mówi Maciej Ostaszewski, zaraził się siatkówką i cieszy się, że swoją pasję może teraz kontynuować. – Swoje nie tylko sportowe doświadczenie staram się przekazywać młodym ludziom. Siatkówka otworzyła przede mną duże możliwości rozwoju i na pewno bardzo mi pomogła w życiu. Teraz mówię to swoim zawodniczkom, a one na pewno chcą słuchać. Zachęcam, inspiruję, zarażam miłością do sportu – powiedział.

Sportowo robimy co możemy. Dziewczyny biorą udział w rozgrywkach wojewódzkich. Stwarzamy do treningu możliwie najlepsze warunki i następnie kierujemy nasze zawodniczki do większych ośrodków. Dwie trafiły już do ligowych klubów Kaliszu i Wrocławiu. W następnym roku szkolonym część naszych wychowanek wybiera się do Polic, do tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – podkreśla.

W czasie pandemii praca i nauka w koszalińskiej szkole odbywa się podobnie jak w innych oświatowych placówkach. – Nie ma bezpośredniego kontaktu. Pracujemy zdalnie. Na różne sposoby inspirujemy nasze podopieczne do rozwijania swoich umiejętności. Układamy ćwiczenia do poprawiania motoryki, szukamy też zdań w Internecie. Trzeba po prostu ten trudny czas przetrwać – mówi Maciej Ostaszewski i z uśmiechem dodaje, że „kiedyś odciągaliśmy naszą młodzież od komputera, żeby za długo przy nim nie siedziała, a teraz stał się on podstawą naszej działalności„.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę