Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Olenderek: Niektórzy myślą, że robię krok w tył

Maciej Olenderek: Niektórzy myślą, że robię krok w tył

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sezonie 2022/2023 Maciej Olenderek będzie reprezentować barwy drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn – MKS-u Będzin. Doświadczony libero ostatnie lata spędził na parkietach PlusLigi. – W pierwszej lidze grałem jeszcze za juniora. Trochę lat minęło. To już jedenaście sezonów za mną w PlusLidze i na pewno ta liga się nieco zmieniła. Chętnie zobaczę o co w niej chodzi i w którym kierunku dąży – zaznacza siatkarz.

Maciej Olenderek jest zawodnikiem posiadającym duże doświadczenie w grze na polskich parkietach. Od 2011 roku występował w PlusLidze. Najpierw przez wiele lat reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawy, a następnie w 2017 roku przeniósł się do drużyny Trefl Gdańsk.Po jedenastu sezonach spędzonych w ekstraklasie zawodnik postanowił przenieść się do MKS-u Będzin – drużyny TAURON 1. Ligi. – Niektórzy pomyślą, że robię krok w tył, ale może zrobię dwa kroki do przodu – mówi Olenderek.

Zawodnik wspomina, że trener MKS-u Będzin – Wojciech Serafin, był nim zainteresowany odkąd rozpoczął się sezon transferowy. Siatkarz zdecydował się dołączyć do drużyny z Będzina, ponieważ w jego mniemaniu jest to najlepszy klub w pierwszej lidze. – W pierwszej lidze grałem jeszcze za juniora. Trochę lat minęło. To już jedenaście sezonów za mną w PlusLidze i na pewno ta liga się nieco zmieniła. Chętnie zobaczę o co w niej chodzi i w którym kierunku dąży – wspomina libero.

Maciej Olenderek zaznacza, że nie zna jeszcze tej ligi oraz zawodników, ale jest niezwykle zaskoczony organizacją klubu, która jest na poziomie PlusLigi. – Sam pokój fizjoterapeuty zrobił na mnie wrażenie – mówi zawodnik. – Jest ogromny i jest mnóstwo sprzętu. Również w szatni mamy niezbędne rzeczy codziennie do tego, aby się regenerować – dodaje Olenderek.

Siatkarz zaznacza, że klub jest w trakcie przygotowań do sezonu. Aktualnie zawodnicy ćwiczą nad wytrzymałością i wykonują typowo siłową pracę. Elementy taktyczne będą dopiero wprowadzane systematycznie.

źródło: MKS Będzin - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę