Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maciej Muzaj podpisał roczny kontrakt z Uralem Ufa

Maciej Muzaj podpisał roczny kontrakt z Uralem Ufa

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentant Polski Maciej Muzaj będzie zawodnikiem Uralu Ufa. Siatkarz przebywający na zgrupowaniu w Spale podpisał roczny kontrakt z rosyjskim klubem.

– Rozmowy trwały bardzo długo ze względu na epidemię koronawirusa. Gdy wreszcie klub dostał zielone światło od władz miasta, negocjowaliśmy jeszcze pewne szczegóły, który z punktu widzenia Maćka były ważne. Na szczęście wszystko zostało załatwione po naszej myśli – relacjonuje Andrzej Grzyb. Do Ufy 26-letni atakujący poleci z narzeczoną, znaną modelką Antoniną Zimny. Na miejscu dostanie mieszkanie i samochód. Muzaj był objawieniem poprzedniego sezonu Superligi – został najlepiej punktującym zawodnikiem rundy zasadniczej ligi rosyjskiej. Nic więc dziwnego, że interesowało się nim kilka klubów rosyjskiej Superligi. – Rozmawialiśmy m.in. z Kuzbassem Kemerowo i Fakiełem Nowy Urengoj. Nowy kontrakt chciał podpisać także Gazprom Surgut – mówi Grzyb.

Muzajem zainteresowana była także Verva Warszawa Orlen Paliwa, w której atakujący występował w sezonie 2018/19 na zasadach transferu medycznego. Stołeczny klub nie był jednak w stanie złożyć siatkarzowi równie atrakcyjnej finansowo oferty jak kluby rosyjskie. – Przez wirusa ostatecznie musieliśmy nieco zejść z kontraktu w stosunku do pierwotnych oczekiwań, ale umowa i tak jest bardzo dobra. Poza tym, jeśli Maciek będzie miał kolejny tak udany sezon jak ostatni w barwach Gazpromu Surgut, będzie już mierzył w najlepsze kluby Superligi. Musi tylko potwierdzić szlachectwo – mówi Grzyb.

Ural Ufa w poprzednim sezonie wygrał tylko pięć z dziewiętnastu spotkań, zajmując 12. miejsce po rundzie zasadniczej. W kolejnych rozgrywkach chce jednak awansować do play-off i nawiązać do najlepszego sezonu w historii klubu. W 2013 roku drużyna z Ufy wywalczyła wicemistrzostwo Rosji i zajęła drugie miejsce w Pucharze Challenge. W uzyskaniu ambitnych celów w kolejnych rozgrywkach mają pomóc atakujący reprezentacji Polski i kanadyjski przyjmujący John Gordon Perrin, który już wcześniej podpisał kontrakt w Ufie. Zespół ma prowadzić były reprezentant Rosji Igor Szulepow.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved