Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maciej Muzaj podpisał roczny kontrakt z Uralem Ufa

Maciej Muzaj podpisał roczny kontrakt z Uralem Ufa

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentant Polski Maciej Muzaj będzie zawodnikiem Uralu Ufa. Siatkarz przebywający na zgrupowaniu w Spale podpisał roczny kontrakt z rosyjskim klubem.

– Rozmowy trwały bardzo długo ze względu na epidemię koronawirusa. Gdy wreszcie klub dostał zielone światło od władz miasta, negocjowaliśmy jeszcze pewne szczegóły, który z punktu widzenia Maćka były ważne. Na szczęście wszystko zostało załatwione po naszej myśli – relacjonuje Andrzej Grzyb. Do Ufy 26-letni atakujący poleci z narzeczoną, znaną modelką Antoniną Zimny. Na miejscu dostanie mieszkanie i samochód. Muzaj był objawieniem poprzedniego sezonu Superligi – został najlepiej punktującym zawodnikiem rundy zasadniczej ligi rosyjskiej. Nic więc dziwnego, że interesowało się nim kilka klubów rosyjskiej Superligi. – Rozmawialiśmy m.in. z Kuzbassem Kemerowo i Fakiełem Nowy Urengoj. Nowy kontrakt chciał podpisać także Gazprom Surgut – mówi Grzyb.Muzajem zainteresowana była także Verva Warszawa Orlen Paliwa, w której atakujący występował w sezonie 2018/19 na zasadach transferu medycznego. Stołeczny klub nie był jednak w stanie złożyć siatkarzowi równie atrakcyjnej finansowo oferty jak kluby rosyjskie. – Przez wirusa ostatecznie musieliśmy nieco zejść z kontraktu w stosunku do pierwotnych oczekiwań, ale umowa i tak jest bardzo dobra. Poza tym, jeśli Maciek będzie miał kolejny tak udany sezon jak ostatni w barwach Gazpromu Surgut, będzie już mierzył w najlepsze kluby Superligi. Musi tylko potwierdzić szlachectwo – mówi Grzyb.

Ural Ufa w poprzednim sezonie wygrał tylko pięć z dziewiętnastu spotkań, zajmując 12. miejsce po rundzie zasadniczej. W kolejnych rozgrywkach chce jednak awansować do play-off i nawiązać do najlepszego sezonu w historii klubu. W 2013 roku drużyna z Ufy wywalczyła wicemistrzostwo Rosji i zajęła drugie miejsce w Pucharze Challenge. W uzyskaniu ambitnych celów w kolejnych rozgrywkach mają pomóc atakujący reprezentacji Polski i kanadyjski przyjmujący John Gordon Perrin, który już wcześniej podpisał kontrakt w Ufie. Zespół ma prowadzić były reprezentant Rosji Igor Szulepow.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę