Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Jastrzębski Węgiel grał lepiej w tych kluczowych momentach

Maciej Muzaj: Jastrzębski Węgiel grał lepiej w tych kluczowych momentach

Asseco Resovia nie podołała mistrzom Polski w meczu 5. kolejki. Rzeszowianie przed własną publicznością przegrali 0:3, mogą jednak żałować straconych szans, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. – Mieliśmy w nich swoje szanse, piłki w górze czy przewagi. Dość łatwo je traciliśmy, nie wykorzystaliśmy swoich szans. Jastrzębski Węgiel grał lepiej w tych kluczowych momentach, lepiej wykorzystał te wysokie piłki – mówił po porażce atakujący ekipy ze stolicy Podkarpacia Maciej Muzaj.

Dla siatkarzy Asseco Resovii pojedynek z Jastrzębskim Węglem był pierwszym poważnym testem w tym sezonie PlusLigi. W dwóch pierwszych setach podopieczni Alberto Giulianiego toczyli z mistrzami Polski wyrównaną walkę, ale końcówki należały do gości ze Śląska. – Co do pierwszych dwóch setów, to mieliśmy w nich swoje szanse, piłki w górze czy przewagi. Dość łatwo je traciliśmy, nie wykorzystaliśmy swoich szans – podsumował Maciej Muzaj, atakujący rzeszowskiego zespołu. – Jastrzębski Węgiel grał lepiej w tych kluczowych momentach, lepiej wykorzystał te wysokie piłki. Może niepotrzebnie też walczyliśmy z sędziami, za bardzo nas to rozkojarzyło. Jastrzębianie byli lepsi w tym meczu, może nie o wiele lepsi, ale byli lepsi – ocenił bombardier Asseco Resovii.

Roulette77

W trzecim secie goście z Jastrzębia-Zdroju szybko wypracowali sobie przewagę i od początku do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie dając zbyt wielu szans rzeszowianom. Na przestrzeni całego spotkania to ekipa Jastrzębskiego Węgla lepiej zagrała w ataku, postawiła też 10 punktowych bloków i popełniała mniej błędów. – Pamiętam, że rywale mieli kilka efektownych bloków. Trzeba pamiętać, że to atakujący ma zawsze w takich momentach przewagę, nie ci blokujący. Myślę, że mogliśmy kilka akcji inaczej rozwiązać, kilka piłek inaczej zaatakować. Jest nad czym pracować, to jest początek ligi. Ta porażka boli, ale na pewno jest kilka rzeczy pozytywnych, które możemy z niej wynieść na przyszłość – zapowiedział Maciej Muzaj. Jego zespół nie ma teraz łatwego terminarza. Po starciu z mistrzami Polski z Jastrzębia-Zdroju, w następnej kolejce drużyna prowadzona przez trenera Giulianiego zagra na wyjeździe z wicemistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. ZAKSA to jedyna niepokonana w tym sezonie drużyna PlusLigi.