Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Kołodziejczyk: Zagraliśmy konsekwentnie

Maciej Kołodziejczyk: Zagraliśmy konsekwentnie

fot. lkpslublin.pl

LUK Politechnika Lublin kontynuuje swoją zwycięską serię. W sobotę lublinianie pokonali bez straty seta na wyjeździe Exact Systems Norwid Częstochowa w ramach 11. kolejki TAURON 1. Ligi. – Zależało nam na tym, żeby rozegrać dobre spotkanie bez żadnych przestojów. Myślę, że udało się nam to zrealizować – powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener lubelskiej drużyny.

Zespół z Lublina w rundzie zasadniczej może pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami sportowymi. Za lublinianami dziewięć spotkań w TAURON 1. Lidze i osiem zwycięstw na koncie.



W ostatnią sobotę na wyjeździe w trzech setach rozprawili się z Norwidem Częstochowa. – Zagraliśmy konsekwentnie i byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby wygrać mecz za trzy punkty. Zależało nam na tym, żeby rozegrać dobre spotkanie bez żadnych przestojów. Myślę, że udało się nam to zrealizować – powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki.

Przyjezdni w pierwszych dwóch setach nie dali częstochowianom praktycznie żadnych szans na nawiązanie równorzędnej walki. Dużo bardziej zacięta rywalizacja była w trzeciej odsłonie spotkania. Jednak w końcówce górę wzięło doświadczenie siatkarzy z Lublina. – Podchodziliśmy do tego starcia z dozą niepewności, bo zespół z Częstochowy w ostatnim czasie zmagał się z koronawirusem, więc trudno było przewidzieć, jak rywale zareagują na powrót na parkiet. Najważniejsze, że skoncentrowaliśmy się tylko na swojej grze i dzięki temu zdobyliśmy trzy punkty, które pozwalają nam piąć się górę – podkreślił szkoleniowiec.

Lublinianie w ostatnim czasie grają praktycznie systemem środa-sobota, bowiem odrabiają zaległości związane z przerwą spowodowaną koronawirusem. Aktualnie z dorobkiem 24 punktów są wiceliderem tabeli. – W ostatnim czasie rozgrywamy sporo meczów i jest to problematyczne w kontekście regeneracji, czy treningów, ale akceptujemy sytuację i staramy się wywiązywać ze swojej roli. We wtorek rozegramy kolejne spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jednak zapewniam, że wyjdziemy na boisko pewni ambicji i będziemy chcieli wyrwać kolejne trzy punkty – zakończył Kołodziejczyk.

źródło: lkpslublin.pl, tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved