Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Juszt: Rywal zepchnął nas do defensywy

Maciej Juszt: Rywal zepchnął nas do defensywy

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął udział w tegorocznej Lidze Mistrzyń od porażki 0:3 z Allianz MTV Stuttgart. Jak podkreślił Maciej Juszt, asystent trenera Alessandro Chiappiniego, zespół z Niemiec zepchnął Łódzkie Wiewióry do defensywy, a ważnym elementem była zagrywka. – Miały bardzo dobre przyjęcie i to skutkowało bardzo wysokim procentem w ataku. Zepchnęły nas do defensywy i musieliśmy sobie radzić na wysokiej piłce – mówił Maciej Juszt.

ŁKS Commercecon Łódź nie tak wyobrażał sobie początek rywalizacji w Lidze Mistrzyń. Łodziankom nie do końca udało się zrealizować przedmeczowe założenia.  – Na pewno zagrywka to był ten element, który zdecydował. Chcieliśmy na nich od początku „wsiąść” tą zagrywką i pokazać, że jesteśmy silniejsi w tym elemencie i głęboko cały czas w to wierzymy, ale się nie udało – mówił Maciej Juszt– Łatwo grały – dodał na temat występu rywalek. – Miały bardzo dobre przyjęcie i to skutkowało bardzo wysokim procentem w ataku. Zepchnęły nas do defensywy i musieliśmy sobie radzić na wysokiej piłce, co też było ciężkie, bo Stuttgart jest dobrze poukładany w bloku i obronie. Czasami ciężko nam się było przebić – podsumował asystent Alessandro Chiappiniego.Pomimo porażki ŁKS nadal zamierza walczyć o awans. – Wciąż wierzymy, że z rywalizacji ze Allianzem Stuttgart, zespołami z Teneryfą i Fenerbahce Stambuł  jesteśmy w stanie wyjść zwycięsko. Nie ulega to wątpliwości – zapewnił członek sztabu szkoleniowego łódzkiej ekipy.

W zespole ze Stuttgartu występuje Britt Bongaerts, dla której przyjazd do Łodzi był okazją do ponownej gry przed łódzką publicznością. Holenderka cieszła się nie tylko z wyniku swojej drużyny, ale i z możliwości wstępu przed kibicami ŁKS-u Commercecon. – To wspaniałe zagrać znów przed tmi ludźmi. Wiedziałyśmy przed meczem, że mamy swoje problemy zdrowotne, a ŁKS to druzyna, która dotychczas wygrała wszystkie swoje mecze. Myślę, że wywarłyśmy dużą presję zagrywką. Każdy zrobił to, co do niego należało i bardzo cieszę się ze zwycięstwa – oceniła rozgrywająca. W następnej kolejce Allianz MTV Stuttgart zmierzy się z Fenerbahce Opet Stambuł. Turczynki w 1. rundzie pokonały 3:0 hiszpański zespół Tenerife La Laguna. Według Britt Bongaerts w grupie D nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika. – Mamy w tym roku silną grupę z mocnymi drużynami, więc każdy mecz będzie bardzo ważny i myślę, że zanotowałyśmy właśnie bardzo dobry początek – podkreśliła Holenderka.

ŁKS Commercecon Łódź w drugiej kolejce LM zagra na wyjeździe z Tenerife La Laguna. Spotkanie zaplanowano na 20 grudnia, na godzinę 20:30 czasu polskiego.

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę