Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Biernat: Musimy utrzymywać jakość dłużej niż przez seta

Maciej Biernat: Musimy utrzymywać jakość dłużej niż przez seta

W meczu z Chemikiem Police Budowlani Łódź nie poprawili swojego dorobku punktowego. Podopieczne Macieja Biernata dobrze zaprezentowały się jedynie w drugiej partii, w pozostałych przewaga mistrzyń Polski nie podlegała dyskusji. – Cały sęk w tym, żebyśmy byli w stanie utrzymać taką jakość gry dłużej niż na przestrzeni jednego seta. Nie ma co się zadowalać jedną dobrą partią. Jeżeli będziemy utrzymywać jakość tylko w jednej odsłonie i to z takim rywalem jak Chemik, to takie sety jak drugi będą incydentalne – skomentował Maciej Biernat.

Grot Budowlani Łódź nie postawili się zbytnio mistrzowi Polski, przegrywając 0:3. Jedynie druga odsłona dostarczyła więcej emocji, ale końcówka padła łupem rywalek (25:22). Dwie pozostałe odsłony zakończyły się wynikiem 25:17. – Cały sęk w tym, żebyśmy byli w stanie utrzymać taką jakość gry dłużej niż na przestrzeni jednego seta. Nie ma co się zadowalać jedną dobrą partią. Jeżeli będziemy utrzymywać jakość tylko w jednej odsłonie i to z takim rywalem jak Chemik, to takie sety jak drugi będą incydentalne – analizował Maciej Biernat.

Łódzka drużyna po pięciu meczach ma zaledwie pięć oczek, co daje jej dopiero ósmą lokatę. – Szybko zgubiliśmy punkty w pierwszych dwóch kolejkach i teraz bez względu na to, czy gramy z mistrzem Polski, czy z innym rywalem, musimy szukać naszych okazji do zdobycia oczek. Grudzień będzie dla nas bardzo istotny i jeśli chcemy w tym sezonie o coś walczyć, to każdy musi zdawać sobie sprawę, że już nie ma miejsca na łatwe gubienie punktów, bo mamy przed sobą trzy ważne spotkania: z MKS Kalisz, Pałacem Bydgoszcz i #VolleyWrocław. Mamy też rozgrywki Pucharu CEV, więc jest dużo ważnego grania – dodał szkoleniowiec Budowlanych.

źródło: opr. własne, PLS TV