Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Biernat: To był emocjonalny rollercoaster

Maciej Biernat: To był emocjonalny rollercoaster

fot. Michał Szymański

– Ten mecz pokazał istotę żeńskiej siatkówki. Pojawiły się przestoje, odrabianie strat. Nierówna gra w wielu ustawieniach jednej i drugiej drużyny – powiedział po zwycięstwie we Wrocławiu szkoleniowiec Grot Budowlanych Łódź, Maciej Biernat.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały na wyjeździe #Volley’a Wrocław w czterech setach. Była to dla nich bardzo cenna wygrana, która przybliżyła je do szóstego miejsca na koniec rundy zasadniczej. – Nie tylko dla nas waga tego spotkania była niezwykle istotna, bo wiemy jak ciasno jest w tabeli. Przyjechałyśmy tutaj po trzy punkty i po trzy dni wolnego, bo taki był układ z trenerem. Po słabszym meczu z Pałacem nie miałyśmy zbytnio czasu na rozmyślanie. Miałyśmy okazję, aby podnieść się po tamtym spotkaniu. Cieszę się, że nam się to udało. Jestem dumna z całej drużyny – powiedziała Monika Fedusio, przyjmująca łódzkiej drużyny.Zwrotów akcji w tym spotkaniu jednak nie brakowało. Obie drużyny praktycznie w każdej części meczu trwoniły spore przewagi. Wystarczy wspomnieć, że w czwartej odsłonie Budowlani prowadzili już 24:17, a wygrali ją dopiero 25:23. – To był emocjonalny rollercoaster. Ten mecz pokazał istotę żeńskiej siatkówki. Pojawiły się przestoje, odrabianie strat. Nierówna gra w wielu ustawieniach jednej i drugiej drużyny – stwierdził szkoleniowiec przyjezdnych, Maciej Biernat.

Odmienne nastroje panowały w szeregach gospodyń, które czuły, że mogły pokusić się o punkty w starciu z Grot Budowlanymi, ale ich gra zbyt mocno falowała, aby zakończyły je pozytywnym akcentem. – Przewaga to jest nasza bolączka. Niezależnie od tego jak duża by ona nie była, to potrafimy ją stracić, popełniając proste błędy. Kiedy przeciwnik gra konsekwentnie, my robimy błędy i to nas gubi w końcówkach – przyznała środkowa wrocławskiej ekipy, Joanna Pacak.

Po ostatniej wygranej łodzianki umocniły się na szóstej pozycji w tabeli i zwiększyły przewagę nad #Volley’em do sześciu punktów. W następnej kolejce podopieczne Macieja Biernata zmierzą się u siebie z Developresem, natomiast wrocławski zespół pojedzie na mecz do Kalisza.

źródło: opr. własne, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę