Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Włosi zdominowali Łotyszy i zostali kolejnym ćwierćfinalistą

ME M: Włosi zdominowali Łotyszy i zostali kolejnym ćwierćfinalistą

fot. cev.eu

W kolejnym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy Włosi nie dali żadnych szans Łotyszom i pewnie wygrali 3:0. Zespół z Łotwy zdołał nawiązać z rywalami wyrównaną walkę jedynie na początku pierwszej i trzeciej partii, ostatecznie jednak nie zdołali sprawić zawodnikom Italii większych problemów. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Niemcy-Bułgaria.

Początek meczu był wyrównany, chociaż inicjatywa była po stronie Włochów, to siatkarze z Łotwy szybko niwelowali każdą dwupunktową różnicę, którą rywale sobie wypracowywali (11:11). Dopiero przy zagrywce Giulio Pinaliego zespół z Italii odskoczył na trzy punkty (14:11), natomiast seria bloków Alessandro Michieletto oraz Simone Giannelliego pozwoliły na powiększenie dystansu (20:12). Po błędach Łotyszy oraz kolejnych akcjach Michieletto włoska drużyna miała piłki setowe, natomiast pierwszą z nich wykorzystał Daniele Lavia (25:14).Włosi kontynuowali dobrą grę w drugiej odsłonie i szybko odskoczyli rywalom po blokach Pianliego i Michieletto (2:0), dystans powiększyły natomiast ataki Gianluki Galassiego oraz Lavii, a także kolejna „czapa” w wykonaniu Michieletto (9:4). Łotysze popełniali sporo błędów i nie byli w stanie zbliżyć się do przeciwników, którzy po asie serwisowym Michieletto prowadzili już 16:7. Siatkarze Italii całkowicie zdominowali rywali, nie do zatrzymania był Pinali, natomiast wysokie zwycięstwo jego zespołu przypieczętował Francesco Recine (25:13).

Trzecią partię otworzyły dwa bloki Kristapsa Smitsa (2:0), jednak po atakach Lavii, bloku Giannelliego oraz błędzie Atvarsa Ozolinsa inicjatywa była już po stronie Włochów (8:5). As serwisowy Lavii powiększył dystans (10:6), natomiast przy zagrywce Galassiego było już 14:8. W drugiej części seta siatkarze Italii zdominowali rywali za pomocą ataków Simone Anzaniego, Lavii oraz Galassiego (21:12). Mecz zakończyło natomiast uderzenie Recine (25:16).

Włochy – Łotwa 3:0
(25:14, 25:13, 25:16)

Składy zespołów:
Włochy: Giannelli (4), Galassi (8), Anzani (6), Michieletto (8), Lavia (13), Pinali (9), Balaso (libero) oraz Romano (1), Recine (8)
Łotwa: Svans (3), Smits (7), Egleskalns (1), Petrovs (1), Freimanis (4), Ozolins (3), Ivanovs (libero) oraz Sauss (1), Dardzans (4), Jansons (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy pucharowej mistrzostw Europy mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę