Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Ukraina walczyła, ale w wyrównanym meczu lepsi Rosjanie

ME M: Ukraina walczyła, ale w wyrównanym meczu lepsi Rosjanie

fot. Bartek Dubiel

Pierwszy mecz 1/8 finału mistrzostw Europy przyniósł sporo emocji. Niżej notowana reprezentacja Ukrainy już w premierowej odsłonie pokazała, że nie zamierza kłaniać się srebrnym medalistom igrzysk olimpijskich. Podopieczni Ugisa Krastinsa na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak tylko pierwszego seta, w kolejnych triumfowali już Rosjanie i to oni zagrają w kolejnym etapie ze zwycięzcą meczu Polska – Finlandia. 

Początek meczu był wyrównany, ale po błędzie Ilii Kowalowa inicjatywę zaczęli przejmować Rosjanie (6:4). Przy serwisie Iwana Jakowlewa wzrosło ono do czterech punktów (9:5). Wydawało się, że Sborna kontroluje boiskowe wydarzenia, bo po kontrze Dmitrija Wołkowa prowadziła jeszcze 13:9, ale seria czap oraz as serwisowy Oleha Płotnickiego spowodowały, że Ukraińcy wrócili do gry (14:14). Wówczas uwierzyli w wygraną, a wicemistrzom olimpijskim coraz trudniej zdobywało się punkty. Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, ale dwa błędy Rosjan skomplikowały ich sytuację (21:23). Do walki próbował poderwać ich jeszcze Dmitrij Wołkow, ale Dmytro Wietski przypieczętował wygraną Ukraińców w premierowej odsłonie (25:22).W drugim secie przebudzili się podopieczni Tuomasa Sammelvuo, którzy po asie serwisowym Wołkowa i kontrze Jegora Kljuki odskoczyli od rywali na 6:2. Kowalow próbował poderwać Ukraińców do walki, ale ich strata robiła się coraz większa. Po bloku Sborna wygrywała już 12:6. As serwisowy Witalija Szczytkowa i skuteczna kontra Wietskiego to było za mało, aby Ukraińcy wrócili do gry (16:10). Zbliżyli się jeszcze na 14:18, ale na nic więcej nie było ich stać. Udaną akcję dołożył Kljuka, a błędy pogrążyły Ukraińców. W końcówce serią trudnych zagrywek popisał się Kljuka, a ta część meczu padła łupem faworytów 25:16.

W trzecią partię lepiej weszli Ukraińcy, którzy po dwóch blokach odskoczyli od rywali na 5:2. Udaną kontrę dołożył Wietski, a oni wygrywali już 8:4. Po asie serwisowym Kljuki Sborna odrobiła część strat, ale wciąż inicjatywa należała do Ukraińców (11:9). Dopiero przy zagrywce Jakowlewa Rosjanie wrócili do gry (14:14) . Po akcji Wietskiego Ukraińcy wygrywali jeszcze 17:15, ale po kontrze Kljuki oba zespoły przy remisie weszły w decydującą część seta. W niej udane zagrania na siatce Jarosława Podlesnycha oraz Igora Kobzara zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na stronę Sbornej, a blok przypieczętował jej wygraną (25:22).

W czwartym secie poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie 4:2. Jednak Ukraińcy dzięki blokowi wrócili do gry. W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów, lecz kontra Wietskiego spowodowała, że inicjatywę zaczęli przejmować Ukraińcy (12:10). Dzięki blokowi wicemistrzowie olimpijscy wrócili do gry, a przy serwisie Kljuki zaczęli uciekać przeciwnikom (20:16). Płotnicki próbował jeszcze poderwać do walki Ukraińców, ale faworyci nie roztrwonili przewagi, a Wołkow przypieczętował ich awans do ćwierćfinału (25:22).

Rosja – Ukraina 3:1
(22:25, 25:16, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Rosja: Podlesnych (13), Wołkow (14), Jakowlew (8), Pankow (2), Kliuka (21), Kurkajew (6), Gołubiew (libero) raz Tietiuchin i Kobzar (4)
Ukraina: Wietski (11), Płotnicki (11), Teriomienko (7), Semeniuk (14), Kowalow (8), Szczytkow (1), Browa (libero) oraz Didienko, Sidroenko i Jereszczenko (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy pucharowej mistrzostw Europy mężczyzn

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę