Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME M U-22: Piąte zwycięstwo Polaków, medale na wyciągnięcie ręki

ME M U-22: Piąte zwycięstwo Polaków, medale na wyciągnięcie ręki

Piąte zwycięstwo w mistrzostwach Europy do lat 22 zapisali na swoim koncie Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk. To oznacza, że polska dwójka awansowała do półfinału tych rozgrywek i w niedzielę walczyć będzie o medale.

W drugim sobotnim spotkaniu rywale postawili biało-czerwonym dużo trudniejsze warunki. Praktycznie od początku Włosi mocno dawali się im we znaki i w połowie prowadzili kilkoma punktami. Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk nie poddawali się i grali do końca. Przegrywali pod Konic 15:18, by odwrócić losy seta i wygrać w nim po krótkiej grze na przewagi.

Włoska dwójka nie odpuszczała także w kolejnej odsłonie, ale tylko do jej połowy. Po czasie technicznym, na którym reprezentanci Polski minimalnie prowadzili, to właśnie Kruk i Miszczuk zaczęli coraz mocniej dawać się we znaki przeciwnikom. Przewaga biało-czerwonych rosła coraz bardziej i końcówka spotkania należała już do polskiej pary, która tym samym awansowała do półfinału zmagań.

Kruk/Miszczuk (POL) – Dal Corso/Marchetto (ITA) 2:0
(23:21, 21:16)