Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Spotkania na szczycie już na etapie ćwierćfinałów

ME M: Spotkania na szczycie już na etapie ćwierćfinałów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mistrzostwa Europy siatkarzy powoli wkraczają na ostatnią prostą. We wtorek zawodnicy rozpoczną zmagania w ćwierćfinałach, które zapowiadają się niezwykle interesująco. Jako pierwsi na boisko wybiegną zespoły, które mają za sobą ciężkie pięciosetowe starcia w ⅛ finału – Holandia oraz Serbia. W drugim meczu dnia czeka nas hit – aktualni mistrzowie świata Polacy, którzy przez turniej idą jak burza, zmierzą się z aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi Rosjanami, mającymi spore problemy kadrowe.

Holandia – Serbia
wtorek, 14.09, godz. 17:30 

Mogłoby się wydawać, że pierwsze ćwierćfinałowe starcie będzie jednostronne, bowiem zdecydowanym faworytem jest obrońca tytułu, reprezentacja Serbii. I o ile podopieczni trenera Slobodana Kovaca rzeczywiście są typowani jako zwycięzcy tego spotkania, to mają oni swoje problemy, nie należy więc całkowicie skreślać Holendrów. Serbowie dotarli do fazy pucharowej po zajęciu drugiego miejsca w grupie A, w której przegrali z Polską 2:3, a ze zdecydowanie niżej notowaną Grecją wygrali dopiero w tie-breaku. Byli również o krok od odpadnięcia z turnieju w ⅛ finału, bowiem przegrywali z Turcją już 1:2 i w ostatniej chwili zdołali doprowadzić do piątego seta. Do triumfu poprowadził ich przyjmujący Uros Kovacević i to właśnie od dyspozycji tego zawodnika w największej mierze będzie zależeć to, jak zaprezentuje się Serbia.

Holendrzy natomiast mają za sobą bardzo udaną fazę grupową, którą zakończyli na pierwszym miejscu. Jednak podobnie jak ich wtorkowi rywale, w ⅛ finału mieli spore problemy z reprezentacją Portugalii i również byli blisko odpadnięcia z turnieju. Zwycięstwo w tie-breaku zapewnił im niekwestionowany lider zespołu, atakujący Nimir Abdel-Aziz, który w tym meczu zdobył aż 37 punktów. Potrafi on praktycznie w pojedynkę wygrywać spotkania, jednak może być już bardzo zmęczony na tym etapie rywalizacji i jeśli w ćwierćfinale zabraknie mu sił, to reprezentacja Holandii będzie miała małe szanse, by pokonać Serbów. Należy jednak również odnotować, że do tego spotkania podopieczni trenera Roberto Piazzy podejdą w trzynastoosobowym składzie, bowiem z powodu złamania regulaminu zespół opuścił środkowy Fabian Plak.

Typ eWinner:
Holandia 4.40 – Serbia 1.20

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę