Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Sensacja w Ostrawie, mistrzowie olimpijscy za burtą!

ME M: Sensacja w Ostrawie, mistrzowie olimpijscy za burtą!

fot. cev.eu

Do największej jak dotąd sensacji tych mistrzostw Europy doszło w Ostrawie, gdzie mistrzowie olimpijscy, Francuzi mierzyli się z Czechami. Skazywani na pożarcie reprezentanci gospodarzy zagrali rewelacyjne spotkanie, nie przestraszyli się utytułowanych przeciwników i… zwyciężyli 3:0 wprawiając w euforię swoich kibiców. Czesi to ostatni zespół, który zapewnił sobie miejsce w 1/4 finału. W nim zagrają ze Słowenią.

Mecz lepiej otworzyli Czesi za sprawą skutecznych ataków i czujności w bloku (4:0). Akcje Jean’a Patry’ego zniwelowały dystans (3:4), jednak gdy kolejne uderzenie zanotował Lukas Vasina, a blok dołożył Jan Galabov siatkarze z Czech ponownie prowadzili czterema punktami (14:10). Przy zagrywce Josefa Polaka powiększyli dystans (18:11). Seria zagrań Patry’ego ponownie pozwoliła Francuzom zbliżyć się do rywali (15:18), ale ci spokojnie triumfowali 25:22 po bloku Adama Bartosa.W drugim secie ponownie od początku inicjatywa była po stronie Czechów dzięki akcjom Jana Hadravy (3:1). Po atakach Earvina N’Gapetha i Trevora Clevenota było już po 6, jednak siatkarze z Czech ponownie odskoczyli po błędach rywali i asie serwisowym Hadravy (13:10). Utrzymywali oni dystans, który po kontrze w wykonaniu Hadravy wynosił już cztery punkty (18:14). Francuzi próbowali walczyć, ale nie zdołali zbliżyć się do przeciwników – partię zakończyła zepsuta zagrywka Yacine’a Louatiego (25:19).

Początek trzeciej odsłony meczu był wyrównany i chociaż błąd Clevenota dał minimalną przewagę Czechom, to już chwilę później inicjatywa była po stronie Francuzów za sprawą zagrywki i ataku Patry’ego (10:7). Nie zdołali oni jednak utrzymać prowadzenia, bowiem uderzenia duetu Vasin-Hadrava, w połączeniu z pomyłkami trójkolorowych doprowadziły do wyrównania (13:13). Kontra Adama Bartosa pozwoliła siatkarzom z Czech zbudować przewagę (16:14), ale już chwilę później było po 16. Między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt, ostatecznie górą byli Czesi po ataku Vesiny i bloku Adama Zajicka (34:32).

Francja  – Czechy 0:3
(22:25,19:25, 32:34)

Składy zespołów:
Francja: Chinenyeze (6), Patry (20), Ngapeth (12), Brizard (1), Le Goff (7), Clevenot (7), Grebennikov (libero) oraz Toniutti, Louati, Faure
Czechy: Hadrava (18), Zajicek (6), Galabov (3), Vasina (15), Bartunek, Polak (9), Monik (libero) oraz Finger (1), Licek, Bartos (6), Janouch

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Europy mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę