Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Polscy siatkarze pokonali Portugalię, ale stracili jednego seta

ME M: Polscy siatkarze pokonali Portugalię, ale stracili jednego seta

fot. FIVB

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:1 Portugalię w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy i zainkasowała trzy punkty. Biało-czerwoni kontrolowali boiskowe wydarzenia, jednak w drugiej partii meczu musieli uznać wyższość swoich rywali. 

Dobrze weszli w to spotkanie Polacy, którzy po asie serwisowym Michała Kubiaka znaleźli się od razu na dwupunktowym prowadzeniu. Umocnili się na nim, gdy z zagrywki zapunktował także Jakub Kochanowski, a błąd w ataku popełnił Alexandre Ferreira (1:5). Nie był to koniec asów, gdyż ręki w polu serwisowym nie wstrzymywał również Bartosz Kurek. Z czasem Polacy uruchomili blok, który pozwolił im na utrzymanie wysokiego prowadzenia w okolicach połowy seta (14:8). Szczególnie, że biało-czerwoni kontynuowali także twardą grę na zagrywce. Tym samym przewaga Polaków wzrosła do aż ośmiu oczek (19:11). Dopiero dobra dyspozycja Andre Reisa Lopesa w polu serwisowym zmniejszyła nieco dystans między drużynami. Było to jednak za mało na dobrze grających Polaków, którzy triumfowali w pierwszej odsłonie po jeszcze jednym asie Kochanowskiego (25:16).Nieco bardziej wyrównany okazał się początek drugiego seta, ale to znowu Polacy znaleźli się jako pierwsi na dwupunktowym prowadzeniu (5:3). Nie byli jednak w stanie bardziej „odskoczyć” i po trzech asach serwisowych Ferreiry to Portugalia miała jedno oczko więcej (13:12). Od tej pory biało-czerwoni popełniali coraz więcej błędów własnych i po autowym ataku Kurka tracili już trzy punkty (14:17). Za to Portugalczycy grali coraz śmielej. Sytuacji nie poprawiał także fakt, iż Polacy przeszli na miękką zagrywkę. Druga odsłona zakończyła się więc zwycięstwem Portugalii, o którym przesądził błąd zagrywki Mateusza Bieńka (22:25).

Od trzypunktowego prowadzenia reprezentacji Polski rozpoczął się set numer trzy. Umocniła się jeszcze na nim, gdy Portugalczycy popełnili dwa błędy własne (5:11). W dodatku, ich czytelna gra sprawiła, że uruchomił się polski blok. Po asie serwisowym Kochanowskiego przewaga biało-czerwonych wzrosła więc do aż ośmiu punktów (15:7). Sytuacji Portugalii nie poprawił także atak w antenkę Hugo Gaspara. Od tej pory set był już pod pełną kontrolą Polaków, którzy pewnie zmierzali po kolejną wygraną. Ostatecznie zdecydował o niej błąd zagrywki Miguela Tavaresa Rodriguesa (25:16).

Na początku kolejnej odsłony powróciła wyrównana gra. Przełamanie nastąpiło dopiero po punktowej zagrywce Kochanowskiego (8:6). Do tego doszedł blok Fabiana Drzyzgi, po którym Polska miała już o trzy oczka więcej. Biało-czerwoni powiększyli jeszcze tę przewagę, gdy w polu serwisowym ponownie pojawił się Kochanowski (17:12). Zaraz asa dołożył także Kurek i Polacy byli już bardzo blisko zwycięstwa w całym spotkaniu. Dopiero blok Portugalczyków pozwolił im na odrobienie części strat (18:22). Biało-czerwoni szybko odpowiedzieli tym samym i to oni triumfowali po błędzie zagrywki przeciwników (25:19).

Polska – Portugalia 3:1
(25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (8), Kurek (18), Leon (14), Drzyzga (2), Kubiak (12), Kochanowski (14),  Zatorski (libero) oraz Kaczmarek, Łomacz, Semeniuk (1), Bieniek (3), Fornal i Wojtaszek (libero)
Portugalia: Sinfronio, Reis (7), Cveticanin (6), A. Ferreira (15), Tavares, Lucas Gaspar, Casas (libero) oraz Marques (1) Da Silva Violas, M. Ferreira (5), P. Martins (5) i  L. Martins

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A ME siatkarzy

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę