Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Ostatnie mecze grupowe

ME M: Ostatnie mecze grupowe

fot. Klaudia Piwowarczyk

W czwartek rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy grupowej mistrzostw Europy. Grupy A i C już zakończyły swoje rywalizację, natomiast nadal o awans i jak najlepsze miejsce w tabeli walczą zespołu z grup B i D. Pojedynek Bułgarii z Białorusią zadecyduje o tym, która z ekip weźmie udział w fazie pucharowej. Ciekawie zapowiada się także starcie Czechów z Włochami. W grupie D w obu spotkaniach faworyci są znani. Niemcy nie powinni mieć problemów z pokonaniem Słowaków, a Francuzi – Estończyków. 

Grupa B: 

 Bułgaria – Białoruś
czwartek, 9.09, godz. 16:00

Przed ostatnim dniem rywalizacji grupowej reprezentacja Bułgarii znajduje się poza fazą pucharową. Aktualnie podopieczni Silvano Prandiego zajmują 5. miejsce w grupie B, tuż za Białorusią, z którą zmierzą się właśnie w czwartek. Wydaje się, że to Bułgaria powinna być murowanym faworytem tego spotkania, ale jak spiszą się pod presją? Ta drużyna, która wygra ten pojedynek, pozostanie w turnieju. Wiele będzie zależeć od liderów: Cwetana Sokołowa oraz Martina Atanasowa.  W reprezentacji Białorusi lider jest tylko jeden – ostoją ofensywy jest Ladzislaw Dawyskiba, który do tej pory wywalczył 52 oczka. We wtorkowym meczu podopieczni Wiktara Bekszy nie mieli większych problemów z pokonaniem Czarnogórców. Nie będą jednak faworytem pojedynku z Bułgarią, Białorusini nie będą jednak mieli nic do stracenia, a ich ewentualna wygrana będzie jednak sporym zaskoczeniem.

 

Typ eWinner:
Bułgaria 1.18 – Białoruś 4.70

 

 

 

Czechy – Włochy
czwartek, 9.09, godz. 19:00 

 


Ważny mecz w przedostatnim dniu rozegrali Włosi, którzy mierzyli się z najtrudniejszym rywalem. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego bez straty seta pokonali Słowenię. Italia małe problemy miała w pierwszej i trzeciej odsłonie, którą wygrała różnicą dwóch punktów. Liderem młodej włoskiej kadry był nie kto inny jak Alessandro Michieletto, zdobywając 18 oczek, a 15 dołożył od siebie Danielle Lavia. Teoretycznie Włosi nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem gospodarzy, którzy do tej pory wygrali dwa i przegrali dwa pojedynki. Do tej pory najwięcej punktów dla czeskiej kadry zdobył Jan Galabov, a nie można zapominać o doświadczonym Janie Hadravie. W środę Czesi mieli dzień wolny, aby przygotować się do ostatniego pojedynku w fazie grupowej.

 

Typ eWinner:
Czechy 2.85 – Włochy 1.41 


Grupa D:

 

Niemcy – Słowacja
czwartek, 9.09, godz. 17:00 

 

 

Reprezentacja Niemiec w swoim ostatnim spotkaniu grupowym zmierzy się z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Słowacją. To zespół prowadzony przez Andreę Gianiego będzie faworytem tego spotkania, o awans do kolejnej rundy nie musi się martwić, do tej pory przegrał jedynie z Francuzami. Słowacy przegrali we wtorek z Chorwatami 1:3, nie pomogła im całkiem wysoka skuteczność w ofensywie, ani 17 oczek wywalczonych przez Tomasa Krisko czy 15 przez Mateja Pataka. W teorii nasi południowi sąsiedzi mają jeszcze szanse, aby awansować na wyższe miejsce w grupie, ale może być o to trudno w starciu z Niemcami.

 

Typ eWinner:
Niemcy 1.37- Słowacja 3.05

 

Estonia – Francja
czwartek, 9.09, godz. 19:00

 

Ostatni pojedynek grupy D ma wyraźnego faworyta. Mistrzowie olimpijscy nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania w mistrzostwach Europy i pewnie będą chcieli zachować czyste konto przed fazą pucharową. Zwłaszcza, że każdy ze skrzydłowych radzi sobie całkiem nieźle. Rywalem podopiecznych Bernando Rezende będzie Estonia, która przed ostatnim dniem rywalizacji grupowej zajmuje dopiero 5. miejsce w tabeli. Trójkolorowi w środę nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Łotwy, w żadnym z trzech rozegranych setów nie pozwolili oni rywalom zdobyć chociażby 20 oczek. Estończycy liczyli, że jako współgospodarz turnieju lepiej zaprezentuje się we własnej hali. Na razie jednak ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, 3:2 ze Słowacją. Do tej pory Oliver Venno oraz Renne Teppan są liderami swojego zespołu, ale na Francję nawet ich rewelacyjny występ to może być za mało.

 

Typ eWinner:
Estonia 3.50 – Francja 1.29 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę