Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Grupa A i C wkraczają do gry

ME M: Grupa A i C wkraczają do gry

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W drugim dniu mistrzostw Europy rywalizację rozpoczną siatkarze w grupie A oraz C. W „polskiej” grupie najpierw Grecja zmierzy się z Ukrainą, potem na boisko wybiegną Polacy, którzy zagrają z Portugalią, a na koniec kibiców czeka chyba najciekawsze starcie – Belgów z Serbią. W grupie C wicemistrzowie olimpijscy będą walczyć z Turcją, a Holendrzy będą chcieli udowodnić swoją wyższość nad Hiszpanią. Wydaje się, że każde z tych spotkań ma jednak swojego wyraźnego faworyta.

Grupa A:Grecja – Ukraina
czwartek, 2.09, godz. 14:30

Rywalizację w grupie A rozpocznie pojedynek pomiędzy Grekami i Ukrainą. Wyżej notowani są nasi wschodni sąsiedzi, którzy pod koniec czerwca sięgnęli po srebrny medal w rozgrywkach Złotej Ligi Europejskiej. W szeregach ukraińskiego zespołu nie brakuje mocnych fizycznie graczy, a prym wiedzie jedna z gwiazd kadry – Oleg Płotnicki.

W starciu z Grecją siła ognia powinna być po stronie Ugisa Krastinsa, ale Greków nie należy lekceważyć. W turnieju kwalifikacyjnym zajęli oni drugie miejsce w grupie F, ustępując jedynie Czarnogórze i to jedynie dwoma punktami. W kwalifikacjach liderem Greków był znany z występów w PlusLidze Athanasios Protoppsaltis. Czy będzie w stanie poprowadzić swój zespół do sprawienia niespodzianki?

Typ eWinner:
Grecja 4.70 – Ukraina 1.17


Polska – Portugalia
czwartek, 2.09, godz. 17:30

relacja live Strefy Siatkówki

Biało-czerwoni zmagania w mistrzostwach Europy rozpoczną od pojedynku z Portugalią i nie bez powodu będą faworytami tego spotkania. Gracze z południa Europy o udział w mistrzostwach Europy musieli walczyć w kwalifikacjach, ale w grupie F nie przegrali wtedy ani jednego spotkania, a w tej fazie najlepiej punktującym graczem był Alexandre Ferreiera. Do tego grą Portugalii kieruje Miguel Tavares, który ostatnie sezony spędził w Cuprum Lubin.

Reprezentacja prowadzona przez Vitala Heynena bardzo będzie chciała dobrze rozpocząć turniej, choć trzeba pamiętać, że przed startem mistrzostw Europy biało-czerwoni nie rozegrali ani jednego spotkania kontrolnego, oprócz wewnętrznego sparingu, a selekcjoner powołał 3 środkowych i 5 przyjmujących. – Po igrzyskach olimpijskich zdecydowaliśmy się na przerwę od grania, więc dziś widać było wyraźnie, że brak nam meczowego rytmu – to normalne – zapewniał Vital Heynen. – Dlatego rozegraliśmy mecz treningowy. Sądzę, że w pierwszym meczu mistrzostw Europy będzie widać podobne braki w rytmie, ale plan jest oczywiście taki, żeby najlepsze pokazać pod koniec, tam gdzie chcemy dotrzeć. Mamy pierwszą rundę na to, by ograć się z boiskiem, starając się jednocześnie przetrwać i usprawnić naszą grę – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Typ eWinner:
Polska 1.03 – Portugalia 10.00


Belgia – Serbia
czwartek, 2.09, godz. 20:30

Najciekawiej w pierwszym dniu rywalizacji grupy A zapowiada się starcie Belgów z Serbami. Obie ekipy miały sporo czasu, aby przygotować się do mistrzostw Europy. Ekipa z Beneluksu w Złotej Lidze Europejskiej zajęła 4. miejsce, a teraz trafiła do całkiem mocnej grupy. – Wylosowaliśmy trudną grupę, ale nadal przyjeżdżamy na mistrzostwa Europy pełni ambicji – zapewnił trener Belgów, Fernando Munoz. W szeregach jego zespołu nie zabraknie doświadczonych graczy jak Hendrik Tuerlinckx, a największą gwiazdą jest Sam Deroo.

Belgowie nie będą jednak faworytami starcia z Serbami. Obrońcy tytułu sprzed dwóch lat liczą, że i teraz uda im się powtórzyć sukces. Zwłaszcza, że mają w swoich szeregach doświadczonych graczy, jak chociażby powracający do PlusLigi Aleksandar Atansijević czy Uros Kovević. Zespół prowadzony przez Slobodana Kovaca nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Belgów.

Typ eWinner:
Belgia 4.60 – Serbia 1.17

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę