Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. A: Znakomity mecz biało-czerwonych, Belgia rozbita

ME M, gr. A: Znakomity mecz biało-czerwonych, Belgia rozbita

fot. Damian Warwas

Znakomicie w starciu z reprezentacją Belgii spisali się reprezentanci Polski. Podopieczni Vitala Heynena w czwartym grupowym meczu mistrzostw Europy nie mieli problemów z pokonaniem jego rodaków. Polacy wygrali spotkanie 3:0, a rywale zagrozili im jedynie w drugiej partii, którą rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi. 

Krótka gra punkt za punkt rozpoczęła to spotkanie (3:3), potem świetnie zaczął działać polski blok (7:4) i co prawda tym samym odpowiedzieli Belgowie (7:9), ale potem w kontrze zapunktował Piotr Nowakowski i przewaga biało-czerwonych wzrosła (12:8). Przy serwisach Wilfredo Leona jeszcze się zwiększyła (15:9). Problemy ze skończeniem swoich akcji miał Sam Deroo (12:18), natomiast cały czas rewelacyjnie blokiem grali biało-czerwoni (21:13). Podopieczni Vitala Heynena nie przedłużali już zbytnio tej odsłony, kończąc ją „czapą” na Deroo (25:18).Drugi set także zaczął się od bloku, ale tym razem Mathijsa Desmeta na Łukaszu Kaczmarku. To Desmet był liderem swojej ekipy (5:3), ale Polacy szybko odzyskali swoją skuteczność, nie zawodził Mateusz Bieniek, a asem serwisowym popisał się Michał Kubiak (8:7). Po stronie zespołu Fernando Munoza nadal świetnie grał Desmet (15:13) i Belgowie dość pewnie utrzymywali swoje prowadzenie, które wzrosło po kontrze Hendrika Tuerlinckxa (18:15). Na to kontrą i blokiem odpowiedział Leon (18:18). Błąd Kubiaka ponownie odwrócił wynik na korzyść Belgów, ale w końcówce był remis (22:22). Deroo obił blok i dał swojej drużynie piłkę setową (24:23). W walce na przewagi więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, Łukasz Kaczmarek pojedynczym blokiem na Desmecie zakończył go na korzyść Polaków.

Kolejna część meczu rozpoczęła się od gry punkt za punkt, swoją skuteczność odnalazł Desmet (7:5), ale wynik wyrównał Grzegorz Łomacz i jego as serwisowy. Potem tym samym odwdzięczył się Sam Deroo, a następnie Mateusz Bieniek (11:10). Natomiast kiedy w polu zagrywki pojawił się Kaczmarek, całkowicie zdezorganizował on grę Belgów, a biało-czerwoni raz po raz punktowali czy to blokiem czy kontrą (18:12). Przewaga mistrzów świata była niepodważalna (23:15), po kontrze Mateusza Bieńka było 24:16, a już w kolejnej akcji zapunktował Tomasz Fornal, chwilę wcześniej wpuszczony na boisko.

Polska – Belgia 3:0
(25:18, 26:24, 25:16)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (12), Kaczmarek (15), Leon (13), Łomacz (2), Kubiak (5), Bieniek (8), Zatorski (libero) oraz Kurek, Drzyzga, Semeniuk i Fornal (1)
Belgia: Tuerlinckx (16), Deroo (14), D’Hulst, van de Velde (1), D’Heer (3), Desmet (12), Perin (libero) oraz Ribbens (libero), van den Dries (2), van Elsen, Verhanneman, Thys i McCluskey

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A ME siatkarzy

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę