Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. A: Serbia pokonała Belgię w „polskiej” grupie

ME M, gr. A: Serbia pokonała Belgię w „polskiej” grupie

fot. cev.eu

Grupowy rywal Polaków – Serbia wygrała z Belgią 3:1. Po dwóch pewnie wygranych setach do głosu doszli Belgowie, którzy wygrali trzecią partie spotkania. Na więcej nie było ich już stać i tym samym trzy punkty na swoje konto zapisali podopieczni trenera Slobodana Kovaća.

Od dwupunktowego prowadzenia reprezentacji Serbii rozpoczęło się to spotkanie. W dodatku, wręcz bawił się grą Uroš Kovačević, dzięki któremu jej przewaga wzrosła do czterech oczek (5:1). Zaraz dołożył trzy asy serwisowe i to już było bardzo wysokie prowadzenie Serbów. Sytuacji Belgów nie poprawiały także ich błędy własne. Po ataku w siatkę Hendrika Tuerlinckxa ich strata wynosiła aż dziesięć punktów (3:13). W końcówce nadal ich gra była bardzo uproszczona, co tylko przybliżało Serbię do pewnej wygranej w premierowej odsłonie. Szczególnie, że świetnie spisywał się Srećko Lisinac. Ostatecznie Serbowie mogli cieszyć się z wygranej  po ataku Dražena Luburicia (25:13).Bardziej wyrównany okazał się początek drugiej partii. Przełamanie nastąpiło dopiero po jeszcze jednej punktowej zagrywce Kovačevicia w tym meczu (5:3). Nie przerwało to jednak walki i po udanym bloku Belgów dystans między drużynami wynosił zaledwie jedno oczko. Trzeba więc było kolejnej odważnej akcji w wykonaniu Kovačevicia, aby przewaga Serbii wzrosła do cennych trzech punktów (17:14). Od tej pory wynik był pod kontrolą Serbów, którzy grali bardzo regularnie i swobodnie. Zatem także i drugi set zakończył się ich wygraną, a zdecydował o tym autowy atak Belgów (18:25).

Od dwupunktowego prowadzenia Belgów rozpoczęła się kolejna odsłona. Asem popisał się jednak Marko Ivović i już był remis (2:2). Błędów w ataku nie uniknął za to Luburić i znowu to Belgia była w lepszej sytuacji. Po ataku Sama Deroo miała już czteropunktową przewagę (9:5). Za to Serbowie nie poprawiali swojej sytuacji popełniając coraz więcej błędów. Po asie serwisowym Tuerlinckxa ich strata była bardzo duża (6:13). Dopiero punktowa zagrywka Aleksandara Atanasijevicia pozwoliła im na zmniejszenie dystansu dzielącego ich od rywali. Serbowie uruchomili także swój blok, po którym tracili już tylko dwa oczka (14:16). Co prawda dystans ponownie chwilowo się powiększył, ale po kolejnym asie Atanasijevicia i bloku Serbii podopieczni trenera Kovaća przegrywali jednym punktem (19:20). Końcówka należała jednak do Belgów, którzy nie oddali prowadzenia i postawili „kropkę nad i” w tej partii atakiem Brama Van Den Driesa (25:21).

Czwartego seta lepiej zaczęli Serbowie (3:0). Powiększyli jeszcze swoją przewagę, gdy atak zepsuł Arno Van De Velde. Do tego dołożyli punktowy blok, po którym Serbia znalazła się na aż sześciopunktowym prowadzeniu (12:6). W dodatku, dobrze w ataku radził sobie Atanasijević, a asa serwisowego dołożył Lisinac. Nie zniechęciło to Belgów, wśród których skuteczny okazał się  Matthijs Verhanneman, a punktową zagrywką popisał się Tuerlinckx (14:17). Serbowie w porę przerwali jednak serie swoich przeciwników. Zatem to właśnie oni okazali się zwycięzcami tego spotkania, które zakończyło się świetną zagrywką Kovačevicia (25:20).

Belgia – Serbia 1:3
(13:25, 18:25, 25:21, 20:25)

Składy zespołów:
Belgia: Teurlincx (10), Deroo (15), D’Hulst (1), Van de Velde (3), D’Heeer (7), Rousseaux (4), Perin (libero) oraz Van den Dries (4), Verhanemann (8), Valkiers i Ribbens (libero)
Serbia: Kovačević (28), Ivovic (13), Jovovic (4), Luburic (9), Podrascanin (6),  Lisinac (7), Pekovic (libero) oraz Krsmanović (1), Peric i  Atanasijevic (11)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A ME siatkarzy

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę