Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. D: Łotwa z kompletem punktów

ME M, gr. D: Łotwa z kompletem punktów

fot. cev.eu

Udanie mistrzostwa Europy zainaugurowali siatkarze reprezentacji Łotwy. W swoim pierwszym grupowym starciu pokonali oni 3:1 Estonię. Rywale okazali się lepsi jedynie w trzeciej partii spotkania, którą wygrali 25:16. W pozostałych Łotysze triumfowali do 23, 22 i 21.

Początek meczu był zacięty, ale szybko do głosu zaczęli dochodzić Łotysze. Po zbiciu Kristo Kollo odskoczyli od rywali na trzy oczka (7:4). Dołożyli szczelny blok, a po kontrze Atvarsa Ozolisa wygrywali już 9:5. Wówczas przebudzili się Estończycy. Asem serwisowym popisał się Ardo Kreek, a po akcji Olivera Venno pojawił się remis (13:13). W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na akcje Venno odpowiadał Romans Sauss, a wynik oscylował wokół remisu (21:21). Zanosiło się na batalię na przewagi, ale zbicia Hermansa Egleskalnsa przechyliły szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na stronę Łotyszy (25:23).W pierwszej fazie drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb, ale szczelny blok oraz as serwisowy Egleskalnsa sprawiły, że inicjatywę zaczęli przejmować Łotysze (7:4). Dołożyli oni kolejną czapę, a kontra Ozolisa sprawiła, że powiększał się dystans dzielący oba zespoły (11:5). Pojedyncze udane ataki Kreeka i Roberta Tahta nie były w stanie poderwać do walki gospodarzy, to ich rywale dyktowali warunki gry (16:10). Na środku coś wskórać próbował Timo Tammemaa, ale Łotysze nie spuszczali z tonu (19:14). Do wygranej prowadził ich Ozolis. Dopiero w końcówce Taht na spółkę z Kreekiem zniwelowali część strat gospodarzy, ale i tak Sauss przypieczętował zwycięstwo Łotyszy (25:22).

Na początku trzeciego seta walka toczyła się cios za cios. Jako pierwsi dzięki blokowi na prowadzenie wysunęli się Łotysze, ale udana kontra Karli Allika pozwoliła Estończykom wrócić do gry (8:8). Dopiero seria zagrywek Tahta i błędy w ataku rywali spowodowały, że do głosu zaczęli dochodzić gospodarze (13:9). Po akcji Saussa Łotysze zbliżyli się na 15:13, ale na więcej nie było ich stać. Przy serwisie Marta Tammearu Estończycy odbudowali swoją przewagę. Korzystali z błędów przeciwników, a blok przybliżał ich do przedłużenia meczu (21:14). W końcówce grali swobodnie, a darmowe punkty podarowane przez Łotyszy przypieczętowały ich wygraną (25:16).

W czwartym secie przebudzili się goście. Seria ataków Saussa i blok pozwoliły im odskoczyć od rywali na trzy oczka (6:3). Estończyków do walki próbował poderwać Venno, ale po kontrze Ozolisa przegrywali oni już 6:10. Asa serwisowego dołożył Pauls Jansons, a w grze gospodarzy było coraz więcej błędów (16:8). Ważne piłki kończył Egleskalns, a Estończykom brakowało wiary w zwycięstwo (20:14). Przy serwisie Kollo zerwali się jeszcze do walki, ale zbicie Egleskalnsa przypieczętowało wygraną Łotyszy (25:21).

Estonia – Łotwa 1:3
(23:25, 22:25, 25:16, 21:25)

Składy zespołów:
Estonia: Kreek (15), Venno (21), Kollo (3), Viiber (1), Tammemaa (7), Hurt (4), Maar (libero) oraz Vanker (1), Allik (3), Tammearu (4), Taht (8)
Łotwa: Svans (9), Sauss (10), Egleskalns (21), Petrovs (4), Ozolins (14), Jansons (6), Ivanovs (libero) oraz Smits (2), Buivids, Skruders, Platacs, Dardzans

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D ME siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę