Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. B: Kolejne trzy punkty Włochów, Słoweńcy ograli Białoruś

ME M, gr. B: Kolejne trzy punkty Włochów, Słoweńcy ograli Białoruś

fot. cev.eu

Podopieczni trenera De Giorgiego po raz kolejny wygrali mecz. W 4. kolejce rywalizacji w grupie B Włosi pokonali Bułgarów 3:1. Po jednostronnych setach Włosi zdekoncentrowali się i przegrali trzecią odsłonę do 17. W czwartej partii siatkarze z Włoch ponownie dyktowali warunki, mając znaczną przewagę nad rywalami. W drugim meczu dnia w Ostrawie Słoweńcy zagrali z Białorusinami. Niespodzianki nie było, pewne zwycięstwo na swoim koncie zapisali podopieczni Alberto Giulianiego.Początek meczu był wyrównany (5:5). Szybko do głosu doszli Włosi, po kiwce Simone Giannelliego o czas poprosił bułgarski szkoleniowiec (7:9). W kolejnych akcjach dystans powiększał się, siatkarze z Włoch wykorzystywali kolejne kontrataki. Bezbłędni byli Gianluca Galassi i Simone Anzani. Gdy asa dołożył Giulio Pinali było już 16:11. Mimo starań duetu Cwetan Sokołow/Aleks Grozdanow różnica punktowa pozostawała wyraźna. Atak Galassiego dał serię piłek setowych podopiecznym trenera De Giorgiego, a zagrywka w siatkę Sokołowa zamknęła seta.

Otwarcie seta numer dwa również było wyrównane, Bułgarzy wzmocnili zagrywkę (7:8). Ze zmiennym szczęściem punktował Alessandro Michieletto, po drugiej stronie atak opierał się na Sokołowie. W kolejnych akcjach obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, nie brakowało ciekawych wymian (13:13). Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Włosi, Pinali po czasie dla trenera Prandiego dołożył asa (13:16). W kolejnych akcjach to siatkarze z Włoch zaczęli dyktować warunki, wykorzystywali kontrataki (15:21). Do końca drużyna prowadzona przez trenera De Giorgiego nie traciła koncentracji. Punkt na wagę zwycięstwa w tym secie zdobył Daniele Lavia.

Pierwsze akcje seta numer trzy należały do Bułgarów, po asie Aleksa Grozdanowa o czas poprosił trener De Giorgi (6:2). Włosi wciąż popełniali niewymuszone błędy w ataku, a różnica punktowa stawała się coraz bardziej wyraźna. Po kolejnym autowym ataku drugi raz interweniował włoski szkoleniowiec (11:3). Włosi rzucili się do odrabiania strat, gdy długą wymianę zapisali na swoim koncie reprezentanci Włoch, przerwę wykorzystał trener Prandi (12:8). W kolejnych akcjach to Bułgarzy dyktowali warunki nie tylko mocno zagrywając, ale również górując na siatce (20:11). W końcówce Włosi odrobili jeszcze kilka punktów, ale wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to Bułgarzy po kontrataku Todora Skrimowa cieszyli się ze zwycięstwa.

Z nową energią w czwartą partię weszli Włosi (2:5). Po dwóch asach Michieletto o czas poprosił Silvano Prandi (3:10). Zespół prowadzony przez trenera De Giorgiego dyktowali warunki na boisku, górowali na siatce. Przy stanie 7:16 drugi raz interweniował bułgarski szkoleniowiec. Włosi wciąż jednak dyktowali warunki, mimo roszad w szeregach Bułgarów dystans pozostawał bardzo wyraźny. Jednostronnego seta zamknęła zagrywka w siatkę Kolewa.

Bułgaria – Włochy 1:3
(19:25, 18:25, 25:17, 12:25)

Składy zespołów:
Bułgaria: Atanasow (1), Kolew (5), Skrimow (9), Seganow (1), Grozdanow, Sokołow (15), Iwanow (libero) oraz Chawdarow, Asparuhow (2), Stankow, Luszakow (2) i Czernokożew (1)
Włochy: Galassi (12), Anzani (12), Giannelli, Michieletto (14), Lavia (14), Pinali (8, Balaso (libero) oraz Sbertoli, Romano (2),


Ton spotkaniu od początku nadawali Słoweńcy. Już w pierwszej partii szybko odskoczyli Białorusinom, wychodząc po kilku akcjach na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Rywale nie byli w stanie znaleźć na nich sposobu i po chwili przewaga ekipy Alberto Giulianiego wzrosła do sześciu oczek (11:5). Wydawało się, że miała ona już seta pod kontrolą, bowiem w końcówce wygrywała z aż ośmiopunktową nadwyżką (21:13). Wtedy jednak do walki poderwali się jeszcze siatkarze z Białorusi,  którzy niespodziewanie zbliżyli się do Słoweńców na dwa oczka (19:21). Ci jednak zachowali zimną krew i ostatecznie triumfowali w tej partii 25:20.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Po chwilowej walce punkt za punkt odskoczyli nawet Białorusini (6:4). Nie utrzymali jednak długo dwupunktowej przewagi, bowiem wkrótce był już remis po 8, a inicjatywę przejmować zaczęli Słoweńcy, którzy uciekli rywalom na cztery oczka (15:11). Ekipa naszych wschodnich sąsiadów próbowała jeszcze odrabiać straty (13:15), ale nie była w stanie wybić słoweńskich siatkarzy z rytmu. Ci wkrótce wygrywali już 18:13 i nie oddali pięciopunktowej przewagi do końca seta (25:20).

Słoweńcy dobrze rozpoczęli też odsłonę numer trzy, od dwupunktowego prowadzenia. Szybko jednak pozwolili rywalom odrobić straty (5:5), ale gra wyrównała się tylko na moment. Chwilę potem ekipa trenera Giulianiego znów zaczęła bowiem przejmować inicjatywę i odskoczyła Białorusi na pięć oczek (13:8). Nie powiedziała jednak wówczas ostatniego słowa. Przy wyniku 15:10 łupem Słoweńców padły dwie kolejne akcje (17:10), a wkrótce wygrywali oni aż 20:12, powoli zmierzając do zakończenia seta i zarazem całego spotkania. Ostatecznie triumfowali 25:15 i zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Słowenia – Białoruś 3:0
(25:20, 25:20, 25:15)

Składy zespołów:
Słowenia: Stern T. (9), Pajenk (6), Kozamernik (7), Vincić (3), Urnaut (6), Ceulj (12), Kovacić (libero) oraz Klobucar, Stern Z. (libero)
Białoruś: Babkiewicz (4), Ciuszkiewicz (1), Miskiewicz (9), Szkredau (5), Panasenka (9), Dawyskiba (12), Budziukin (libero) oraz Masko (1), Lazuka (libero)

Zobacz również:
Wynik i tabela grupy B mistrzostw Europy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę