Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Gładkie zwycięstwo Włochów w ćwierćfinale

ME M: Gładkie zwycięstwo Włochów w ćwierćfinale

W ćwierćfinale mistrzostw Europy w czeskiej Ostrawie Włosi podejmowali reprezentację Niemiec. Reprezentacja Italii wywiązała się z roli faworyta doskonale. Włoska kadra prowadzona przez Ferdinando de Giorgiego zwolniła jedynie na początku trzeciego seta, ale była to jedyna chwila słabości. Ostatecznie Italia wygrała 3:0 i pewnie awansowała do półfinału.

Początek meczu był wyrównany, ale Niemcy tylko do stanu 7:7 dotrzymywali kroku rywalom. Włosi ucieczkę zaczęli przy zagrywce Gianluki Galassiego. Dołożyli szczelny blok, a po błędzie Denysa Kaliberdy wygrywali już 11:7. W kolejnych minutach udane zbicia dokładał Alessandro Michieletto, a jego koledzy raz po raz punktowali blokiem. W efekcie sytuacja Niemców robiła się coraz trudniejsza (10:16). Asa serwisowego dołożył Simone Anzani, a przeciwnicy byli coraz bardziej bezradni wobec nakręcającej się gry Italii. W jej szeregach w ataku pokazał się Giulio Pinali, jego koledzy nadal punktowali blokiem, zbliżając się do triumfu w premierowej odsłonie (21:12). Końcówka toczyła się pod dyktando Włochów, którzy ostatecznie rozgromili rywali w premierowej odsłonie 25:13.

W drugim secie poszli oni za ciosem, ale po udanej kontrze Linusa Webera Niemcy wrócili do gry (5:5). Nie trwało to długo, bo we znaki znowu dała im się zagrywka Galassiego, a po błędzie Kaliberdy przegrywali 6:9. Chwilę później w ataku pomylił się Anton Brehme, a Italia zyskiwała coraz większą przewagę (12:8). Pojedyncze udane zbicia Webera nie były w stanie poderwać Niemców do gry. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Daniele Lavia, a Włosi kolejną serię punktów zdobyli przy serwisie Galassiego (21:14). W końcówce Niemcy już się nie podnieśli, a podopieczni trenera de Giorgiego kontrolowali boiskowe wydarzenia. W ataku nie do zatrzymania był Pinali, a popsuta zagrywka rywali zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:18).

W trzecią odsłonę lepiej weszli Niemcy, którzy po akcji Webera odskoczyli od rywali na 5:3. Szybko jednak stracili przewagę, a po skutecznej kontrze Michieletto to Włosi zaczęli przejmować inicjatywę (9:7). Popełniali jednak błędy, a dzięki temu Niemcy wrócili do gry (10:10). W kolejnych minutach w ataku przebudził się Lavia, a po błędzie Kaliberdy sytuacja podopiecznych trenera Gianiego robiła się coraz trudniejsza (16:12). Włosi dokładali kolejne bloki, a błędy rywali ułatwiały im zadanie (19:13). W końcówce w ataku punktował Lavia, a Niemcy nie znaleźli już sposobu na to, aby wrócić do gry. Ta część meczu zakończyła się ich porażką 19:25, a Italia zameldowała się w półfinale.

Włochy – Niemcy 3:0
(25:13, 25:18, 25:19)

Włochy: Giannelli (2 pkt.), Galassi (4), Anzani (3), Michieletto (13), Lavia (12), Pinali (11), Balaso (libero)
Niemcy: Kaliberda (5), Grozer, Brehme (1), Karlitzek (11), Zimmermann (1), Krick (11), Zenger (libero) oraz Tille, Schott, Krage (2) i Weber (8)