Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Gładkie zwycięstwo Włochów w ćwierćfinale

ME M: Gładkie zwycięstwo Włochów w ćwierćfinale

fot. cev.eu

W ćwierćfinale mistrzostw Europy w czeskiej Ostrawie Włosi podejmowali reprezentację Niemiec. Reprezentacja Italii wywiązała się z roli faworyta doskonale. Włoska kadra prowadzona przez Ferdinando de Giorgiego zwolniła jedynie na początku trzeciego seta, ale była to jedyna chwila słabości. Ostatecznie Italia wygrała 3:0 i pewnie awansowała do półfinału.

Początek meczu był wyrównany, ale Niemcy tylko do stanu 7:7 dotrzymywali kroku rywalom. Włosi ucieczkę zaczęli przy zagrywce Gianluki Galassiego. Dołożyli szczelny blok, a po błędzie Denysa Kaliberdy wygrywali już 11:7. W kolejnych minutach udane zbicia dokładał Alessandro Michieletto, a jego koledzy raz po raz punktowali blokiem. W efekcie sytuacja Niemców robiła się coraz trudniejsza (10:16). Asa serwisowego dołożył Simone Anzani, a przeciwnicy byli coraz bardziej bezradni wobec nakręcającej się gry Italii. W jej szeregach w ataku pokazał się Giulio Pinali, jego koledzy nadal punktowali blokiem, zbliżając się do triumfu w premierowej odsłonie (21:12). Końcówka toczyła się pod dyktando Włochów, którzy ostatecznie rozgromili rywali w premierowej odsłonie 25:13.W drugim secie poszli oni za ciosem, ale po udanej kontrze Linusa Webera Niemcy wrócili do gry (5:5). Nie trwało to długo, bo we znaki znowu dała im się zagrywka Galassiego, a po błędzie Kaliberdy przegrywali 6:9. Chwilę później w ataku pomylił się Anton Brehme, a Italia zyskiwała coraz większą przewagę (12:8). Pojedyncze udane zbicia Webera nie były w stanie poderwać Niemców do gry. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Daniele Lavia, a Włosi kolejną serię punktów zdobyli przy serwisie Galassiego (21:14). W końcówce Niemcy już się nie podnieśli, a podopieczni trenera de Giorgiego kontrolowali boiskowe wydarzenia. W ataku nie do zatrzymania był Pinali, a popsuta zagrywka rywali zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:18).

W trzecią odsłonę lepiej weszli Niemcy, którzy po akcji Webera odskoczyli od rywali na 5:3. Szybko jednak stracili przewagę, a po skutecznej kontrze Michieletto to Włosi zaczęli przejmować inicjatywę (9:7). Popełniali jednak błędy, a dzięki temu Niemcy wrócili do gry (10:10). W kolejnych minutach w ataku przebudził się Lavia, a po błędzie Kaliberdy sytuacja podopiecznych trenera Gianiego robiła się coraz trudniejsza (16:12). Włosi dokładali kolejne bloki, a błędy rywali ułatwiały im zadanie (19:13). W końcówce w ataku punktował Lavia, a Niemcy nie znaleźli już sposobu na to, aby wrócić do gry. Ta część meczu zakończyła się ich porażką 19:25, a Italia zameldowała się w półfinale.

Włochy – Niemcy 3:0
(25:13, 25:18, 25:19)

Składy zespołów:
Włochy: Giannelli (2 pkt.), Galassi (4), Anzani (3), Michieletto (13), Lavia (12), Pinali (11), Balaso (libero)
Niemcy: Kaliberda (5), Grozer, Brehme (1), Karlitzek (11), Zimmermann (1), Krick (11), Zenger (libero) oraz Tille, Schott, Krage (2) i Weber (8)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Europy mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę