Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Faza grupowa powoli dobiega końca

ME M: Faza grupowa powoli dobiega końca

fot. Bartek Dubiel

We wtorek odbędą się pierwsze mecze ostatniej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy. Rywalizację w grupie A zakończą m.in. Serbowie, którzy podejmą Greków. Ważne starcie czeka też Belgów, którzy nie mogą pozwolić sobie na przegraną z Ukrainą. Pierwsze miejsce w grupie C będą chcieli przypieczętować reprezentanci Holandii.  Ciekawie zapowiadają się też m.in. starcia Hiszpania z Rosją oraz Łotwy i Niemiec.

 Grupa A:

Serbia – Grecja
wtorek, 7.09., godz. 17:30

Rywalizację w „polskiej” grupie rozpocznie we wtorek spotkanie Serbii z Grecją. Faworyta tego pojedynku nietrudno wskazać. Bezsprzecznie jest nim reprezentacja z Półwyspu Bałkańskiego. Grecy, choć nie można im odmówić ambicji, co udowodnili m.in. w meczu z Polakami, urywając im nawet seta, nie wygrali jeszcze żadnego spotkania na tych mistrzostwach i wiele wskazuje na to, że po tym meczu ostatecznie pożegnają się z szansami na awans.  Choć matematycznie nie są jeszcze skreśleni, wywalczenie przez nich choćby punktu w starciu z obrońcami tytułu będzie sensacją.

Typ eWinner:
Serbia 1,04 – Grecja 9,80

Ukraina – Belgia
wtorek, 7.09., godz. 20:30

Mecz z Ukrainą zakończy zmagania grupowe Belgów. Zwycięstwo zapewni im awans do 1/8 finału rozgrywek, a być może nawet pozwoli zająć trzecie miejsce w grupie A. Mają oni bowiem tyle samo punktów, co zamykająca czołową trójkę tabeli Ukraina, a przed nią po tym spotkaniu jeszcze starcie z reprezentacją Polski. Zaliczka punktowa dla każdej z drużyn będzie zatem bezcenna i żadna z nich nie będzie chciała pozwolić sobie na wpadkę. Tym bardziej, że tę chętnie wykorzysta jeszcze czająca się tuż za ich plecami Portugalia.

Typ eWinner:
Ukraina 1,89 – Belgia 1,89

Grupa B:

Słowenia – Bułgaria
wtorek, 7.09., godz. 16:00

Rywalizację w grupie B rozpocznie starcie Słoweńców z Bułgarią. Ekipa Alberto Giulianiego będzie chciała utrzymać pozycję wicelidera zestawienia, gdyż ma tylko punkt przewagi nad rywalami.  Oba zespoły po trzech meczach mają na swoim koncie jedną porażkę. Słoweńcy przegrali na inaugurację z Czechami, ale potem pewnie pokonali Czarnogórę i Białoruś. Bułgarzy po pokonaniu Czarnogórców i Czechów ulegli w poniedziałkowym starciu Włochom. Faworytami wydają się Słoweńcy, którzy już raz w tym roku pokonali przeciwników. W Lidze Narodów ograli ich 3:1.

Typ eWinner:
Słowenia 1,29 – Bułgaria 3,50

Czarnogóra – Czechy
wtorek, 7.09., godz. 19:00

Pozycję w czwórce będą też chcieli utrzymać reprezentanci Czech. Wydaje się, że nie powinni mieć z tym problemu, bowiem zmierzą się z najsłabszą w swojej grupie Czarnogórą. Nasi południowi sąsiedzi doskonale rozpoczęli zmagania, pokonując Słoweńców, ale w dwóch kolejnych starciach już nie zaprezentowali się tak dobrze, zdobywając tylko punkt w przegranym 2:3 meczu z Bułgarią. Czarnogórcy nie ugrali w tych rozgrywkach jeszcze nawet seta, o sprawienie niespodzianki będzie im więc niezwykle trudno.

Typ eWinner:
Czarnogóra 6,60 – Czechy 1,10

Grupa C:

Hiszpania – Rosja
wtorek, 7.09., godz. 17:00

Ważne starcie dla Rosjan, którym zwycięstwo zapewni awans do fazy play-off. Rywale, choć plasują się tuż za nimi, na piątej pozycji, i tracą do nich dwa punkty mają już na to niewielką szansę. Dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego to ostatnie starcie fazy grupowej. Nawet gdyby udało im się pokonać Sborną za trzy oczka, trudno spodziewać się, by rywale mający jeszcze jeden mecz w zapasie, ulegli w kolejnym starciu najsłabszej w zestawieniu grupy C reprezentacji Macedonii Północnej.

Typ eWinner:
Hiszpania 11,00 – Rosja 1,03

Finlandia – Holandia
wtorek, 7.09., godz. 20:00

Dobrze spisujący się Holendrzy w starciu z Finlandią będą chcieli zakończyć grupową rywalizację zwycięstwem i przypieczętować awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca w  grupie. Nad drugą w tabeli Turcją mają bowiem punkt przewagi. Finowie przed tym meczem z sześcioma oczkami na koncie plasują się na trzeciej pozycji i powinni utrzymać się już w czołowej czwórce. Przed nimi jednak jeszcze dwa starcia, bowiem dzień po meczu z Holandią zmierzą się z będącą wiceliderem tabeli Turcją.

Typ eWinner:
Finlandia 2,23 – Holandia 1,36

Grupa D:

Łotwa – Niemcy
wtorek, 7.09., godz. 16:00

Faworytami tego meczu wydają się reprezentanci Niemiec, którzy jak dotąd tylko raz schodzili w tej imprezie z boiska pokonani. Po zwycięstwach w dwóch pierwszych spotkaniach, z Chorwacją i Estonią, w poniedziałek ulegli oni reprezentacji Francji. Warto jednak podkreślić, że mimo czterosetowej porażki pierwszą partię tego spotkania przegrali na przewagi, a w drugiej rozbili mistrzów olimpijskich 25:15. Stawką wtorkowego pojedynku jest pozycja wicelidera grupy D. Na razie zajmują ją nasi zachodni sąsiedzi, ale Łotysze depczą im po piętach, bowiem tracą do nich tylko punkt. Z pewnością zespół ten stać na sprawienie niespodzianki. Udowodnił to na inaugurację turnieju, ogrywając 3:1 Estonię.

Typ eWinner:
Łotwa 9,80 – Niemcy 1,04

Chorwacja – Estonia
wtorek, 7.09., godz. 19:00

Starcie dwóch najsłabszych ekip grupy D. Obie na razie mają na swoim koncie dwa oczka i po jednym zwycięstwie. Estończycy pokonali dotąd tylko 3:2 Słowację. Chorwaci zaś również po pięciosetowym boju triumfowali nad reprezentacją Łotwy.  Teoretycznie każda z tych drużyn ma jeszcze szansę na awans do 1/8 finału rozgrywek. Do będącej na czwartej pozycji Słowacji tracą bowiem tylko punkt.

Typ eWinner:
Chorwacja 2,30 – Estonia 1,60

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę