Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Dzień z wyraźnymi faworytami

ME M: Dzień z wyraźnymi faworytami

fot. Damian Warwas

Piąty dzień rywalizacji na mistrzostwach Europy siatkarzy będzie stał pod znakiem wyraźnych faworytów. Najciekawiej zapowiada się starcie Czechów z Bułgarami z grupy B, a także Portugalczyków z Ukraińcami z grupy A. W ostatnim niedzielnym meczu Polacy powalczą z Grecją o zwycięstwo za trzy punkty, co pozwoli im objąć pierwsze miejsce w zestawieniu A.

Grupa A:

Portugalia – Ukrainaniedziela, 5.09, godz. 17:30

Interesujące może być starcie Portugalczyków z Ukraińcami. Oba zespoły mają za sobą jedno zwycięstwo i jedną porażkę – siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego ulegli Polakom 1:3, a wygrali z Belgią 3:2, natomiast zawodnicy z Ukrainy w pięciu setach byli lepsi od Grecji, ale w trzech okazali się gorsi od Serbów. Chociaż teoretycznie wyżej w rankingu CEV plasują się podopieczni trenera Ugisa Krastinsa, to ich niedzielni rywale grają na europejskim turnieju bez kompleksów, ciężko więc wytypować faworyta tego meczu.

Typ eWinner:
Portugalia 3.40Ukraina 1.30

Grecja – Polska
niedziela, 5.09, godz. 20:30

Na zakończenie dnia Grecja zmierzy się z Polską. Wyraźnymi faworytami są biało-czerwoni, którzy w dwóch dotychczasowych meczach odnieśli dwa zwycięstwa, 3:1 z Portugalią i 3:2 z Serbią. Co prawda ich gra jest nierówna i efektowne sety przeplatają partiami pełnymi prostych błędów, jednak nie powinni mieć problemów z pokonaniem znacznie niżej notowanych rywali. Grecy są outsiderem grupy A, mają za sobą dwie porażki – 0:3 z Belgią oraz 2:3 z Ukrainą. Pewna wygrana za trzy punkty pozwoli podopiecznym trenera Vitala Heynena objąć pierwsze miejsce w grupie A.

Typ eWinner:
Grecja 12.00Polska 1.02


Grupa B:

Czechy – Bułgaria
niedziela, 5.09, godz. 16:00

Ciekawie zapowiada się mecz Czechów z Bułgarami, chociaż faworytami są ci drudzy. Mają oni za sobą tylko jedno spotkanie z outsiderem grupy, Czarnogórą, więc po zwycięstwie 3:0 ciężko powiedzieć, na co ich stać. Siatkarze z Czech na otwarcie turnieju sprawili niespodziankę, bowiem pokonali Słoweńców 3:1. Należy jednak podkreślić, że podopieczni trenera Alberto Giulianiego dopiero co przeszli koronawirusa i nie są w optymalnej formie. Czesi grają natomiast nierówno – w drugim meczu ulegli Białorusi 1:3. Dobra dyspozycja Jana Galabova to może być za mało, by podopieczni trenera Jiriego Novaka pokonali wyżej notowanych Bułgarów.

Typ eWinner:
Czechy 3.75 – Bułgaria 1.26

Włochy – Czarnogóra
niedziela, 5.09, godz. 19:00

Kolejnym starciem z wyraźnym faworytem jest mecz Włochów z kadrą Czarnogóry. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego co prawda przyjechali na mistrzostwa Europy w znacznie zmienionym składzie w porównaniu do igrzysk olimpijskich, jednak w wygranym 3:0 spotkaniu z Białorusią zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Siatkarze z Czarnogóry są natomiast outsiderem grupy B, ponieśli dotychczas dwie porażki 0:3 ze Słowenią oraz z Bułgarią, nie mają więc większych szans w starciu z wyżej notowanymi rywalami z Italii.

Typ eWinner:
Włochy 1.04 – Czarnogóra 10.00


Grupa C:

Macedonia Północna – Turcja
niedziela, 5.09, godz. 13:00

Dzień rozpocznie starcie, w którym wyraźnym faworytem jest reprezentacja Turcji. Podopieczni trenera Nedima Ozbeya znakomicie otworzyli turniej, pokonując wyżej notowaną Rosję 3:1. W swoim drugim meczu wygrali z Hiszpanią, również w czterech setach. Siatkarze z Macedonii Północnej mają natomiast za sobą dwie porażki – 1:3 z Finlandią oraz 0:3 z Holandią. Jeśli Turcy nie zlekceważą rywala i podejdą do niedzielnego spotkania w pełni skoncentrowani, a wysoki poziom utrzyma lider drużyny, Adis Lagumdzija, to nie powinni mieć problemów z odniesieniem trzeciego zwycięstwa, co może im pomóc w awansie na pierwsze miejsce w grupie C.

Typ eWinner:
Macedonia Północna 6.20 – Turcja 1.11

Rosja – Finlandia
niedziela, 5.09, godz. 16:30

Rosjanie nie powinni mieć problemów z pokonaniem Finów, chociaż turniej rozpoczęli od niespodziewanej porażki z niżej notowanymi Turkami 1:3, a w drugim meczu męczyli się z Holendrami i wygrali dopiero w tie-breaku. Aktualnie reprezentacja Finlandii wyprzedza ich w tabeli grupy C, bowiem ma na swoim koncie dwa zwycięstwa – 3:1 z Macedonią Północną oraz 3:0 z Hiszpanią. Starcie ze Sborną będzie dla podopiecznych trenera Joela Banksa pierwszym poważnym sprawdzianem. Mimo że jest to ekipa niżej notowana od Rosjan, to prowadzeni przez lidera Urpo Sivulę Finowie mogą postawić swoim niedzielnym rywalom trudne warunki.

Typ eWinner:
Rosja 1.09 – Finlandia 7.20


Grupa D:

Estonia – Niemcy
niedziela, 5.09, godz. 15:00

Wyraźnego faworyta ma również drugi mecz, w którym Niemcy zmierzą się z Estonią. Obie ekipy mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie, chociaż podopieczni trenera Andrei Gianiego wygrali w trzech setach z Chorwacją, natomiast siatkarze z Estonii pokonali Słowację dopiero w tie-breaku, a do tego mają za sobą porażkę z Łotwą 1:3. W znakomitej formie jest lider ekipy niemieckiej, Georg Grozer i jeśli w niedzielę zagra on na podobnym poziomie, co w starciu z Chorwatami, to jego zespół powinien spokojnie pokonać Estończyków. Podopieczni trenera Cedrika Enarda z pewnością nie poddadzą się jednak bez walki, a bardzo dobrze spisujący się Oliver Venno, a także Renee Teppan, który dał efektowną zmianę w spotkaniu ze Słowacją, mogą napsuć Niemcom sporo krwi.

Typ eWinner:
Estonia 4.40 – Niemcy 1.20

Francja – Chorwacja
niedziela, 5.09, godz. 18:00

Francuzi mocno otworzyli turniej i w pierwszym spotkaniu pewnie pokonali Słowaków 3:0. Nie powinni również mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa nad reprezentacją Chorwacji, która nie prezentuje najwyższego poziomu. Siatkarze z Półwyspu Bałkańskiego w pierwszym meczu ulegli Niemcom 0:3 i chociaż później pokonali Łotyszy, to potrzebowali do tego pięciu setów. Murowanymi faworytami są więc trójkolorowi, a każdy inny wynik, niż ich pewna wygrana, będzie dużą niespodzianką, szczególnie że od igrzysk w Tokio niezmiennie w znakomitej formie są liderzy francuskiej kadry, Jean Patry, Earvin N’Gapeth oraz Trevor Clevenot.

Typ eWinner:
Francja 1.04 – Chorwacja 10.00

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę