Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M:  Dwa ciekawe spotkania w sobotę 

ME M:  Dwa ciekawe spotkania w sobotę 

fot. Damian Warwas

Faza grupowa mistrzostw Europy nabiera rozpędu. Jak do tej pory w turnieju nie brakowało niespodzianek, były nimi chociażby triumf Turków nad Rosją czy zwycięstwo Czechów z wicemistrzami Europy. W sobotę dojdzie do ciekawego pojedynku w grupie A, bowiem po dwóch stronach siatki staną Serbowie oraz Polacy. Emocje szykują się również w grupie C, gdzie Holendrzy będą chcieli być drugą drużyną, która pokona wicemistrzów olimpijskich. 

 Grupa A:

Belgia – Grecja
sobota, 4.09, godz. 17:30

Belgowie nie mogą zaliczyć początku mistrzostw Europy do udanych. Najpierw przegrali z Serbią 1:3, ale w drugim pojedynku musieli uznać wyższość niżej notowanych Portugalczyków. Zespół Fernando Munoza przegrywał już 0:2, ale był w stanie doprowadzić do tie-breaka. W nim Belgowie jednak byli minimalnie gorsi od rywali i przegrali 13:15. Nie pomogła solidna dyspozycja Sama Deroo, zdobywcy 23 oczek.

Obowiązkiem dla Belgów będzie więc wygrana z Grecją, która jednak pokazała w swoim pierwszym spotkaniu, że nie należy jej lekceważyć. Helleni dopiero w tie-breaku musieli uznać wyższość Ukrainy, a liderem Greków był Athanasios Protopsaltis.

Typ eWinner: 
Belgia 1,37 – Grecja 3,05

Serbia – Polska
sobota, 4.09, godz. 20:30
relacja live Strefy Siatkówki

Polacy od wygranej z Portugalią rozpoczęli mistrzostwa Europy. Małą czkawkę złapali jedynie w drugiej odsłonie, w której popełnili sporo błędów. W sobotę czeka ich najtrudniejszy rywal w grupie A – Serbowie. – Serbia to przeciwnik o wiele lepiej przygotowany do tego turnieju, bo to ich impreza docelowa. Oni będą wywierać o wiele większą presję i myślę, że o trzy punkty w sobotę będzie o wiele trudniej niż przeciwko Portugalii. Serbowie są w gronie ścisłych kandydatów do zwycięstwa w turnieju, ale trzeba też zauważyć, jak bardzo w ostatnich miesiącach wyrównała się europejska siatkówka – ocenił sobotnich rywali lider polskiego zespołu, Bartosz Kurek.

Podopieczni Slobodana Kovaca najpierw wygrali 3:1 z Belgią, w kolejnym spotkaniu zmierzyli się z Ukrainą, a trener na boisko wypuścił już trochę inny skład. Wszystkie trzy odsłony były zacięte, ale świetnie radził sobie Uros Kovacević czy Aleksandar Atanasijević. Czy w sobotę będą w stanie pokonać najbardziej wymagającego rywala?

Typ eWinner: 
Serbia 3,40 – Polska 1,30


Grupa B:

Czarnogóra – Słowenia
sobota, 4.09, godz. 16:00

Reprezentacja Czarnogóry co prawda przegrała swoje spotkanie z Bułgarią 0:3, ale w pierwszej i trzeciej partii walczyła jak równy z równym. Doświadczenie leżało jednak po stronie Bułgarów i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Dość niespodziewaną porażkę ponieśli za to wicemistrzowie Europy. W Ostrawie przegrali oni 1:3 z Czechami. Podopieczni Alberto Giulaniego przegrywali już 0:2 chociaż byli w stanie przedłużyć losy meczu, to w czwartej odsłonie warunki dyktowali gospodarze. Z pewnością Słowenia będzie chciała sobie powetować tę porażkę w pojedynku z Czarnogórą.

Typ eWinner:
Czarnogóra 9,40 – Słowenia 1,05

Białoruś – Czechy
sobota, 4.09, godz. 19:00

Białorusini stanowili jedynie tło dla wyraźnie lepiej grających Włochów. W żadnej z partii naszym wschodnim sąsiadom nie udało się dobrnąć do granicy 20 punktów, cały czas warunki na boisku dyktowali rywale.

Wydaje się, że co prawda Czesi to rywal z trochę niższej półki, ale jak na razie pokazali, że nie zamierzają składać broni i 3:1 pokonali faworyzowanych Słoweńców. Dobrze radził sobie Lukas Vasina, a czeska ekipa całkiem solidnie zagrała w bloku i w sobotę powinna także cieszyć się ze zwycięstwa.

Typ eWinner:
Białoruś 4,10 – Czechy 1,23


Grupa C:

Hiszpania – Finlandia
sobota, 4.09, godz. 14:00

Hiszpanom do tej pory udało się wywalczyć tylko jednego seta. W pierwszym swoim meczu przegrali z Hiszpanią 0:3, ale każdą z partii była w miarę wyrównana. Podobnie wyglądało starcie z Turcją. W nim tylko w pierwszym secie Hiszpania była tłem dla rywali, w pozostałych walka była zacięta, ale tylko w drugiej południowcom udało się przechylić szalę na swoją korzyść.

Jak w starciu z Finlandią poradzi sobie Alvaro Gimeno, który w pojedynku z Turcją był liderem? Finowie wydają się być faworytami tego spotkania. W swoim pierwszym meczu 3:1 pokonali Macedonię i być może podobny wynik padnie i w meczu z Hiszpanami.

Typ eWinner:
Hiszpania 3,00 – Finlandia 1,38

Holandia – Rosja
sobota, 4.09, godz. 17:30

W drugim spotkaniu grupy B Rosjanie będą chcieli zrehabilitować się za niespodziewaną porażkę z Turcją. Wicemistrzowie olimpijscy będą mieć jednak trudne zadanie i muszą zagrać o wiele solidniej, jeśli myślą o pokonaniu ekipy prowadzonej przez Roberto Piazzę.

Holendrzy w swoich dwóch pierwszych spotkaniach nie stracili bowiem ani jednego seta, najpierw odprawiając z kwitkiem Hiszpanów, a następnie Macedończyków. W tym drugim starciu postawili aż 14 bloków, tym razem trener Piazza dał odpocząć swojej gwieździe – Nimirowi Abdel-Azizowi i ciężar gry wziął na swoje barki Wouter Ter Maat, który mógł pochwalić się 22 punktami.

Typ eWinner:
Holandia 4,70 – Rosja 1,18


Grupa D:

Słowacja – Estonia
sobota, 4.09, godz. 15:00

W grupie D dojdzie do spotkania zespołów, którym jak na razie nie było dane cieszyć się ze zwycięstwa. Estończycy dość zaskakująco przegrali na inaugurację z Łotyszami i jeśli myślą i pokonaniu Słowaków, muszą poprawić swoją jakość gry i nie popełniać błędów.

Wydaje się jednak, że nie powinni mieć problemów z pokonaniem reprezentacji Słowacji. Ta stanowiła jedynie tło w meczu z mistrzami olimpijskimi i ani na moment nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Swoje co prawda robił Peter Michalović, ale jego 16 oczek to było zdecydowanie za mało.

Typ eWinner:
Słowacja 3,40 – Estonia 1,31

Chorwacja – Łotwa
sobota, 4.09, godz. 18:00

Niezbyt dobrze w swoim pierwszym spotkaniu zaprezentowali się Chorwaci, którzy tylko w premierowej odsłonie starcia z Niemcami byli w stanie dobrnąć do granicy 20 oczek. Ekipa prowadzona przez Emanuele Zaniniego nie imponowała w ofensywie, słabo zaprezentowała się także w przyjęciu. Jeśli więc Chorwaci myślą o wygranej nad Łotyszami, muszą poprawić przynajmniej te dwa elementy.

Łotysze sprawili małą niespodziankę i zdobyli komplet punktów w meczu z Estonią. Do wygranej poprowadził ich Germans Egleskalns, który mógł pochwalić się 21 oczkami. Ekipie prowadzonej przez Avo Keela nie przeszkodziło nawet słabe przyjęcie, a byli w stanie postawić 13 punktowych bloków.

Typ eWinner:
Chorwacja 1,89 – Łotwa 1,89

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę