Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Ciekawe poniedziałkowe starcia w grupie C oraz D

ME M: Ciekawe poniedziałkowe starcia w grupie C oraz D

fot. Damian Warwas

Faza grupowa mistrzostw Europy siatkarzy powoli zbliża się do końca. W poniedziałek najciekawiej zapowiadają się starcia liderów oraz wiceliderów grup B, C oraz D – Włosi zagrają z Bułgarami, Turcy z Holendrami, a Francuzi z Niemcami. Ważne będzie też spotkanie Słowaków z Łotyszami oraz Słoweńców z Białorusinami. Polacy zmierzą się natomiast z Belgami.

  

Bułgaria – Włochy
poniedziałek, 6.09, godz. 15:45

Dzień otworzy mecz lidera z wiceliderem grupy B, czyli Włochów z Bułgarami. Obie ekipy mają za sobą dwa zwycięstwa – siatkarze z Italii pokonali 3:0 Czarnogórę oraz Białoruś, natomiast Bułgarzy w trzech setach byli lepsi od Czarnogóry i w pięciu od Czechów. Włosi mają co prawda mocno odmłodzony skład, któremu przewodzą Alessandro Michieletto oraz Daniele Lavia, jednak z pewnością stać ich na pokonanie poniedziałkowych rywali, chociaż ci wydają się nieco bardziej doświadczeni. Na ich czele stoją Cwetan Sokołow, Todor Skrimow oraz Martin Atanasow, ciekawie zapowiada się więc walka nie tylko samych zespołów, ale również bezpośrednie pojedynki na pozycjach.

Typ eWinner:
Bułgaria 2,70 – Włochy 1,46


Łotwa – Słowacja
poniedziałek, 6.09, godz. 16:00

Spotkanie z Łotwą będzie dla Słowaków ostatnią szansą na zachowanie szans na wyjście z grupy D. Aktualnie z dwoma porażkami na koncie zajmują oni ostatnie miejsce w zestawieniu, należy jednak podkreślić, że w pierwszym meczu przegrali z mistrzami olimpijskimi 0:3, a w drugim ulegli Estonii po tie-breaku. Nie są więc bez szans w starciu z Łotyszami. Ci mają za sobą zwycięstwo z Estończykami 3:1, a także porażkę 2:3 z Chorwatami. Liderem zespołu jest Hermans Egleskalns, natomiast po stronie Słowacji dobrze spisuje się duet Peter Michalovic-Matej Patak, wiele zależeć będzie więc od tego, czy siatkarze ci zagrają równie dobrze jak wcześniej.

Typ eWinner:
Łotwa 2,30 – Słowacja 1,60


Macedonia Północna – Hiszpania
poniedziałek, 6.09, godz. 16:00

W ramach grupy C zmierzą się ze sobą zespoły, które nie mają już większych szans na awans do kolejnej rundy. Zarówno Macedonia Północna, jak i Hiszpania poniosły do tej pory trzy porażki i plasują się na dwóch ostatnich miejscach zestawienia z jednym wygranym setem i bez punktu. Za faworytów można jednak uznać siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego, którzy są wyżej w europejskim rankingu. Macedończycy z pewnością nie poddadzą się bez walki, zapowiada się więc wyrównane starcie.

Typ eWinner:
Macedonia Północna 2,65 – Hiszpania 1,46


Portugalia – Serbia
poniedziałek, 6.09, godz. 17:30

Wyraźnego faworyta ma pierwsze starcie tego dnia w ramach grupy A. Obrońcy tytułu Serbowie będą chcieli zrehabilitować się po porażce z Polską 2:3 i nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem niżej notowanych Portugalczyków, tym bardziej, że mają za sobą dzień odpoczynku. Wcześniej odnieśli oni dwa zwycięstwa – 3:0 z Ukrainą oraz 3:1 z Belgią. Siatkarze z Portugalii mocno skomplikowali sobie natomiast sytuację w grupie porażką 2:3 z Ukrainą. Mają oni też za sobą przegraną z Polską 1:3, a także wygraną z Belgią 3:2. Mimo że grają solidnie, to raczej nie mają większych szans przeciwko podopiecznym trenera Slobodana Kovaca.

Typ eWinner:
Portugalia 9,00 – Serbia 1,05


Niemcy – Francja
poniedziałek, 6.09, godz. 19:00

Hitem szóstego dnia rywalizacji będzie starcie na szczycie grupy D. Zarówno Niemcy, jak i Francja mają za sobą dwa zwycięstwa 3:0 – podopieczni trenera Andrei Gianiego pokonali Chorwatów i Estończyków, natomiast trójkolorowi Chorwatów i Słowaków. Dla obu ekip będzie to więc pierwszy poważniejszy sprawdzian na tym turnieju, chociaż wyraźnym faworytem są siatkarze z Francji. Ciekawie zapowiada się nie tylko starcie zespołów, ale także liderów obu ekip – po stronie francuskiej są to Jean Patry oraz Earvin N’Gapeth, natomiast po stronie ich niedzielnych rywali Georg Grozer oraz Christian Fromm.

Typ eWinner:
Niemcy 3,25 – Francja 1,33


Słowenia – Białoruś
poniedziałek, 6.09, godz. 19:00

Ważne dla obu ekip będzie starcie Słowenii z Białorusią, chociaż zdecydowanym faworytem są wyżej notowani podopieczni trenera Alberto Giulianiego. Mają oni jednak za sobą niespodziewaną porażkę z Czechami 1:3 w pierwszym meczu turnieju. Co prawda podnieśli się już w kolejnym spotkaniu i pokonali Czarnogórę 3:0, ale w tabeli grupy B zajmują dopiero czwarte miejsce i potrzebne jest im zwycięstwo, by umocnić się na pozycji dającej awans do ⅛ finału. Białorusini z kolei plasują się na piątej pozycji z wygraną nad Czechami 3:1 oraz porażką 0:3 z Włochami. Mimo że Słoweńcy nie są w najwyższej formie po kwarantannie, to powinni zdecydowanie pokonać ekipę z Białorusi.

Typ eWinner:
Słowenia 1,07 – Białoruś 8,20


Turcja – Holandia
poniedziałek, 6.09, godz. 19:00

Ciekawie zapowiada się starcie liderów oraz wiceliderów grupy C, Turków z Holendrami. Ci pierwsi nie ponieśli jeszcze na mistrzostwach porażki, pokonując Hiszpanię 3:1, Macedonię Północną 3:0 oraz dość niespodziewanie Rosję na otwarcie turnieju 3:1. Są oni już pewni gry w ⅛ finału, jednak z pewnością będą chcieli utrzymać pierwsze miejsce w zestawieniu, a do tego potrzebne im jest zwycięstwo z Holendrami. Podopieczni trenera Roberto Piazzy równie pewnie co ich poniedziałkowi rywale pokonali Hiszpanię oraz Macedonię Północną 3:0 i stoczyli zacięty, wyrównany bój z Rosjanami, chociaż ostatecznie ulegli im 2:3. Można się więc spodziewać interesującego spotkania, w którym nie ma wyraźnego faworyta.

Typ eWinner:
Turcja 1,94 – Holandia 1,84


Polska – Belgia
poniedziałek, 6.09, godz. 20:30

Dzień zakończy mecz Polaków z Belgami. Zdecydowanym faworytem są biało-czerwoni, którzy nie ponieśli jeszcze na tym turnieju porażki, pokonali Portugalię oraz Grecję 3:1, a także najgroźniejszych rywali w grupie, Serbów, 3:2. Belgowie natomiast nie spisywali się dotychczas najlepiej, najpierw ulegli Serbii 1:3, a później niespodziewanie przegrali z Portugalią 2:3. Wygrali co prawda z Grecją 3:0, jednak wciąż nie mogą być pewni awansu do ⅛ finału. W bardzo dobrej formie jest lider zespołu, Sam Deroo, ale brak mu pomocy ze strony pozostałych skrzydłowych. Biało-czerwoni grają jednak nierówno, podopieczni trenera Fernando Munoza mogą więc w tym upatrywać swojej szansy na ugranie punktów z wyżej notowanym rywalem.

Typ eWinner:
Polska 1,07 – Belgia 7,80

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę