Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: To nie jest wpadka ZAKSY, tylko nasza wygrana

Łukasz Wiśniewski: To nie jest wpadka ZAKSY, tylko nasza wygrana

– To nie my byliśmy faworytem finałowej rywalizacji, dlatego, że ZAKSA przez cały sezon prezentowała niesamowicie wysoki poziom. Ale to się teraz nie liczy, bo w tych ostatnich dwóch meczach to my byliśmy lepsi. To nie jest wpadka ZAKSY, tylko nasza wygrana – powiedział po wywalczeniu mistrzostwa Polski Łukasz Wiśniewski, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla sprawili niespodziankę w finałowej rywalizacji PlusLigi, w której pokonali murowanego faworyta do złota – Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Nikt z nas nie wierzył, że wygramy w dwóch meczach. To nie my byliśmy faworytem finałowej rywalizacji, dlatego, że ZAKSA przez cały sezon prezentowała niesamowicie wysoki poziom. Ale to się teraz nie liczy, bo w tych ostatnich dwóch meczach to my byliśmy lepsi. To nie jest wpadka ZAKSY, tylko nasza wygrana. Teraz możemy cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski, a ten złoty medal dedykujemy trenerowi Reynoldsowi, bo on także ma ogromny wkład w niego – powiedział Łukasz Wiśniewski, środkowy śląskiej drużyny.Jej atutem w meczach finałowych okazali się zmiennicy. Przykładowo w meczu w Jastrzębiu-Zdroju z ławki na boisko weszli Jakub Bucki i Rafał Szymura, którzy dali sygnał do walki gospodarzom. – Wiedzieliśmy, że w meczach z kędzierzynianami zmiany będą konieczne. Każdy z chłopaków był w gotowości. Po raz kolejny to zaprocentowało. To trener Reynolds razem z prezesem budowali ten zespół. Zrobili to na złoty medal – skomentował środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Mimo że ZAKSA dobrze wchodziła w oba spotkania finałowe, wygrywając w nich premierową odsłonę, to jednak później inicjatywę na boisku przejmowali jastrzębianie, którzy potrafili przełamać faworyta. – Chcieliśmy się sprawdzić z jedną z najlepszych drużyn w Europie. To się nam udało. Narzuciliśmy rywalom presję, złapaliśmy swój rytm gry, co wystarczyło do zwycięstwa. Nie umniejsza to jednak fenomenalnego sezonu ZAKSY, która jeszcze może dużo wygrać. Życzę jej, aby w Weronie wzniosła puchar Ligi Mistrzów do góry – zakończył Łukasz Wiśniewski.

źródło: inf. własna, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę