Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Wiese zamieni Czechy na Rumunię

Łukasz Wiese zamieni Czechy na Rumunię

fot. cev.eu

Łukasz Wiese stał się znaną postacią w czeskiej ekstraklasie i filarem zespołu VK ČEZ Karlovarsko. Teraz, po ponad czterech latach, żegna się z czeską publicznością sportową i wyrusza do Bukaresztu. – Wierzę w nowy impuls, nowy cel, to wielki klub z ambicjami – mówi polski siatkarz przed transferem do Steauy Bukareszt.

W klubie Karlovarsko spędziłeś cztery i pół roku. Które wydarzenie było dla ciebie najważniejsze?Łukasz Wiese: – Cztery lata to dla mnie prawie połowa mojego życia zawodowego. Mam wiele wspaniałych wspomnień, ale moim ulubionym jest cały sezon 2020/21.

Czy jest jakiś konkretny mecz, który utkwił ci w pamięci?

– Meczów jest tak dużo, że trudno wybrać jeden, ale ogólnie preferuję nasze finałowe mecze z Budziejowicami i Pragą. W takich meczach są niesamowite emocje, zwłaszcza gdy się je wygrywa.

Z kim mieszkałeś podczas wyjazdów?

– Pierwsze lata to był Marcel Lux, super gość, mam nadzieję, że jeszcze gdzieś razem zagramy. Później mieszkałem z Martinem Fišerem, a w zeszłym roku z moim polskim przyjacielem Kewinem Sasakiem. Musiałem trochę poduczyć go czeskiego.

Doskonale opanowałeś język czeski, mieszkasz tu od ponad czterech lat, jaka jest różnica między kulturą czeską a polską?

– Wszystko jest podobne, od czterech lat nie mam problemu.

A czy coś cię zaskoczyło w życiu w Czechach?

– Myślę, że ten kraj niczym mnie nie zaskoczył. W swojej karierze mieszkałem w Czechach dłużej niż w Polsce i za każdym razem, gdy wracałem do Polski, tęskniłem za sklepami otwartymi w niedziele.

Pochodzisz z kraju dwukrotnych mistrzów świata. Jak myślisz, na jakim poziomie jest ekstraklasa czeska?

– Rywalizacja w Czechach stoi na solidnym poziomie, zwłaszcza pierwsza piątka prezentuje wysoki poziom. A poza tym, idąc wszędzie jako faworyci, musieliśmy być bardzo skoncentrowani, żeby wygrać mecz. Myślę, że większość czeskich drużyn powinna walczyć w polskiej lidze o play-offy. Jest ogromna różnica w prowadzeniu klubów i całej ligi, ale widać, że w przypadku polskich rozgrywek pomaga sukces np. w Lidze Mistrzów, który przyciąga sponsorów. Kiedy jest podaż, jest popyt.

Teraz przeprowadzasz się do Rumunii. Czego oczekujesz od nowej pracy?

– Wierzę w nowy impuls, nowy cel. To wielki klub z ambicjami. A walka o tytuł? Nie wiem, czy to się uda, ale wciąż muszę o coś grać.

źródło: inf. własna, vk-karlovarsko.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę