Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Stać nas na wywiezienie punktów z Bydgoszczy

Łukasz Usowicz: Stać nas na wywiezienie punktów z Bydgoszczy

fot. Natalia Grabarczyk

W środę Exact Systems Norwid Częstochowa zagra na wyjeździe z BKS-em Visła Bydgoszcz w zaległym meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi. – Drużyna z Bydgoszczy gra naprawdę dobrą i skuteczną siatkówkę. Zdecydowanie nie jesteśmy faworytem w tym meczu, ale myślę że stać nas na wywiezienie z tego ciężkiego terenu jakichś punktów – powiedział Łukasz Usowicz, środkowy częstochowskiej drużyny.

Po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej koronawirsem wróciliście do rywalizacji na pierwszoligowych parkietach. To chyba nie był łatwy powrót?Łukasz Usowicz:Oczywiście, że nie było łatwo. Nie dość, że wypadliśmy z rytmu meczowego, to od razu wskoczyliśmy na „głęboką wodę”, grając z mocną drużyną z Lublina. Niestety nie mieliśmy w tym meczu argumentów na urwanie jakichś punktów.

W dwóch pierwszych setach, jak pan wspomniał, nie mieliście zbyt wielu argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. Z czego to wynikało?

– Bardzo słabo funkcjonowała zagrywka i na tle dobrze zagrywających lublinian nie wyglądało to dobrze. To co było naszym atutem w poprzednich spotkaniach, teraz zawiodło.

Dopiero w trzecim secie zagraliście tę siatkówkę, do której już trochę przyzwyczailiście kibiców.

–  Trzeci set wyglądał już zupełnie inaczej. Podjęliśmy rękawice, ale w końcówce złapaliśmy przestój i nie udało nam się odwrócić wyniku. 

Wiem, że się powtórzę, ale czego zatem zabrakło, aby przedłużyć tę sobotnią rywalizację z lublinianami?

– Na pewno zabrakło zagrywki z naszej strony. Nie dość, że nie robiliśmy większej krzywdy przeciwnikom, to popełniliśmy w tym elemencie zbyt dużo błędów. Mimo tego bardzo optymistycznie patrzę na kolejne spotkania , ponieważ pomimo przerwy prezentujemy się dobrze. 

Pomimo przerwy, którą mieliście w grze, za wami osiem meczów w rundzie zasadniczej. Udało się wam wygrać pięć, a 14 punktów które macie na swoim koncie plasuje was na wysokim 6. miejscu. Czy jesteście zadowoleni z takiego wyniku?

– Na chwilę obecną jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego wyniku, ale nie możemy spocząć na laurach i musimy kontynuować dobrą passę. Myślę, że w tym sezonie stać nas na walkę o wyższe lokaty. 

Nie macie teraz dużo czasu na odpoczynek i trening, bo już w środę czeka was wyjazdowe, zaległe spotkanie 10. kolejki z BKS-em Visła Bydgoszcz. To drużyna, która podobnie ja LUK Politechnika i BBTS od początku sezonu głośno mówi o chęci awansu do PlusLigi.

– Czasu nie mamy wiele, dodatkowo drużyna z Bydgoszczy gra naprawdę dobrą i skuteczną siatkówkę. Zdecydowanie nie jesteśmy faworytem w tym meczu, ale myślę że stać nas na wywiezienie z tego ciężkiego terenu jakichś punktów, pod warunkiem, że zagramy naszą najlepszą siatkówkę.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved