Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radość w GKS-ie. Jeden z filarów przedłużył umowę z katowicką drużyną

Radość w GKS-ie. Jeden z filarów przedłużył umowę z katowicką drużyną

fot. PressFocus

GKS Katowice zaczyna powoli odkrywać karty na sezon 2024/2025. W środę poinformował, że udało mu się zatrzymać reprezentacyjnego środkowego, Łukasza Usowicza, dla którego najbliższe rozgrywki będą drugimi spędzonymi w drużynie z Katowic.

 

Reprezentacyjny środkowy zostaje

Na razie nie ma zbyt wielu oficjalnych informacji dotyczących kształtu drużyny GKS-u Katowice w sezonie 2024/2025. Wiadomo jedynie, że na pewno nie zagrają w niej już Jakub Jarosz oraz Davide Saitta, za to trenerem górnośląskiego zespołu nadal będzie Grzegorz Słaby. W środę poinformował, że przedłużył kontrakt z Łukaszem Usowiczem.

 

26-letni środkowy, który przed minionym sezonem przeszedł do GKS-u Katowice z MKS-u Będzin, zanotował świetny debiutancki sezon w PlusLidze, zdobywając w 30 rozegranych meczach sezonu 205 punktów, z czego 63 blokiem. Tym samym uplasował się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepiej blokujących siatkarzy sezonu 2023/2024 PlusLigi. Dobre występy Usowicza na najwyższym poziomie rozgrywkowym zaowocowały powołaniem zawodnika przez trenera Nikolę Grbicia do seniorskiej reprezentacji Polski na Ligę Narodów.

 

Usowicz priorytetem dla GKS-u

Działacze GKS-u nie ukrywają radości, że udało im się zatrzymać w zespole Łukasza Usowicza. – Przedłużenie umowy z Łukaszem było dla nas jednym z priorytetów w okienku transferowym. To zawodnik z ogromnym potencjałem, który w trakcie jednego sezonu wykonał przeskok z pierwszej ligi to reprezentacji Polski. Swoją postawą w trakcie sezonu w pełni udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszym zespole – ocenił dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice, Jakub Bochenek.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: GKS Katowice

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved