Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Jesteśmy w stanie walczyć o wysokie lokaty

Łukasz Usowicz: Jesteśmy w stanie walczyć o wysokie lokaty

fot. Natalia Grabarczyk

– Nie chcę wymieniać konkretnych miejsc w tabeli, jednak analizując rozegrane spotkania mogę z całą pewnością stwierdzić, że prezentujemy się bardzo dobrze. Jeżeli podtrzymamy naszą formę ciężkimi i mądrze przeprowadzonymi treningami tak, jak do tej pory, jesteśmy w stanie walczyć o wysokie lokaty – powiedział środkowy bloku drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa Łukasz Usowicz.

– Szczerze mówiąc spory niedosyt czuliśmy po meczu z drużyną z Wrocławia. Uważam, że można było wyciągnąć z niego więcej i chociaż punkt był do „wyrwania”, ale mimo wszystko jest to bardzo dobry początek sezonu. Teraz trzeba tylko ciężko pracować i przygotowywać się do kolejnych ligowych zmagań – skomentował mecz z Gwardią Usowicz.Dodatkowo możesz być zadowolony, bo zgarnąłeś statuetkę MVP. W spotkaniu z ZAKSĄ zgromadziłeś 15 punktów i byłeś jednym z najskuteczniejszych zawodników Norwida.

Łukasz Usowicz:Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia, jednak jeszcze bardziej cieszy mnie dobra współpraca w zespole i pierwsze zwycięstwo za 3 punkty.

W pozostałych dwóch pojedynkach też byłeś jedną z jaśniejszych postaci wśród błękitno-granatowych. Jak ocenisz mecz z Lechią na otwarcie i przegrany pojedynek z Gwardią Wrocław w drugiej kolejce Tauron 1. Ligi?

– Oba spotkania według mnie stały na bardzo wysokim poziomie. Cieszy mnie nasza gra i walka o każdą piłkę. Niestety w obu meczach mieliśmy również sporo przestojów, nad wyeliminowaniem, których musimy sporo pracować.

Skupmy się na moment na jednym elemencie siatkarskiego rzemiosła, na zagrywce. W ostatnim pojedynku posłałeś cztery asy serwisowe, a przy ustawieniu z tobą na zagrywce zespół potrafił seryjnie zdobywać punkty. Czujesz, że rozwijasz się w tym elemencie?

– Myślę, że tak. Ostatnio bardziej skupiłem się na poprawie tego elementu gry i czuję się w nim pewniej. Mam nadzieję, że zdołam utrzymać jakość tej zagrywki na przestrzeni całego sezonu.

Rozgrywki w dobie koronawirusa z dnia na dzień zmieniają swoje oblicze. Co chwila słyszymy o nowych zachorowania wśród zawodników przez co terminarz wygląda jak szwajcarski ser. Wiecie już czy zagracie w sobotę z AZS AGH Kraków, czy nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie?

– Na chwilę obecną nie mamy żadnej informacji na temat jakichś zmian odnośnie sobotniego meczu. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania do meczu z Krakowem. Sezon pod tym względem zapowiada się nieciekawie, jednak nie można się tym deprymować. Wydaje mi się, że po okresie pandemii, stale obserwując rozwój sytuacji wszyscy byliśmy na to przygotowani. [ostatecznie spotkanie z AZS AGH Kraków zostało przeniesione na dzień 4.11.2020 r. a 15.10.2020 r. Norwid zmierzy się awansem z BBTS Bielsko-Biała- przyp. red.}

Jak radzicie sobie z przygotowaniem do kolejnych spotkań, ciężko o ustabilizowanie formy, kiedy nie wiadomo jak trenować i czy będzie wam dane zagrać kolejny mecz?

– Nie jest to łatwe zadanie, ale jako zawodnicy staramy się nie zwracać na to zbytnio uwagi i robić to, co do nas należy. W takim przypadku więcej pracy maja trenerzy, którzy w przypadku odwołania spotkania muszą się głowić, jak zmodyfikować treningi, aby nie stracić formy i nie wypaść z rytmu meczowego.

Rozgrywki wystartowały i kilka drużyn ma już za sobą parę rozegranych kolejek. Zaskoczyła cię któraś z drużyn? Gdzie widzisz w tym wszystkim swoją drużyną?

– Szczerze mówiąc to trochę zaskoczyła mnie drużyna ze Świdnika, rozpoczęli sezon fenomenalnie i grają na prawdę fajną siatkówkę. Nie chcę wymieniać konkretnych miejsc w tabeli, jednak analizując rozegrane spotkania, mogę z całą pewnością stwierdzić, że prezentujemy się bardzo dobrze. Jeżeli podtrzymamy naszą formę ciężkimi i mądrze przeprowadzonymi treningami tak, jak do tej pory, jesteśmy w stanie walczyć o wysokie lokaty.

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved