Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Tobys: Wrocław potrzebuje dużego turnieju

Łukasz Tobys: Wrocław potrzebuje dużego turnieju

fot. Sebastian Borowski - tauron1liga.pl

Grudzień w siatkarskim Wrocławiu zostanie zamknięty z przytupem. Nadchodzi pierwsza edycja turnieju PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego. W Hali Orbita szykuje się ciekawa rywalizacja. Turniej ma stać się sportową tradycją, okraszającą rosnącą w siłę, męską siatkówkę we Wrocławiu.

Siatkarze eWinner Gwardia są na półmetku rozgrywek TAURON 1. Ligi. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka pokazała się z dobrej strony, potwierdzając aspiracje do walki o wysokie cele, plasując się w czołówce ligowej tabeli. Przerwa świąteczno-noworoczna to czas, w którym Gwardziści będą mogli spróbować swoich sił w mocno obsadzonym wydarzeniu, dodatkowo na wrocławskiej ziemi. To będzie spora gratka dla kibiców siatkówki. We Wrocławiu pojawi się bowiem jedyny reprezentant regionu w PlusLidze, czyli Cuprum Lubin. Będzie też mocny klub z TAURON 1. Ligi BBTS Bielsko-Biała oraz mający swoje sportowe aspiracje do powrotu na pierwszoligowy poziom – SPS Chrobry Głogów. Dokładając do tego atmosferę wydarzenia, na czele z wsparciem ze strony PKN ORLEN – sponsora tytularnego wydarzenia, liczymy na rozpoczęcie turniejowej tradycji, która zostanie na stałe wpisana do kalendarza siatkarskich rozgrywek w Polsce.  Wrocław potrzebuje dużego turnieju, który będzie wizytówką dla stawiającej coraz pewniejsze kroki w naszym mieście siatkówki – przyznaje prezes eWinner Gwardia Wrocław Łukasz Tobys.

Dodatkowo I Turniej Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego będzie okazją do obchodów równo czterdziestu lat od zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego przez siatkarzy Gwardii Wrocław. Ireneusz Kłos, Maciej Jarosz, Lech Łasko – to nazwiska, które na początku lat 80. na stałe zameldowały się w historii nie tylko polskiej, ale również międzynarodowej siatkówki. W 2020 roku mijają równo cztery dekady od tamtego wielkiego zwycięstwa Gwardii Wrocław na krajowym podwórku.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę