Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Swodczyk: Chcemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo

Łukasz Swodczyk: Chcemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo

Polski Cukier Avia Świdnik pokonał AZS AGH Kraków 3:0 w zaległym meczu 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W niedzielę świdniczanie rozegrają kolejne spotkanie we własnej hali. Podejmą BKS Visłę Bydgoszcz. – Jeśli chodzi o elementy czysto siatkarskie, wszystko wygląda w porządku. Jedynie czekamy aż wróci odpowiednia kondycja u wszystkich zawodników. Gramy teraz co trzy dni i przez to jest mniej czasu na regenerację, ale radzimy sobie i chcemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo – zapewnia Łukasz Swodczyk, środkowy zespołu beniaminka.

Zespół ze Świdnika ponownie wkroczył na ścieżkę zwycięstw. W środę wykorzystał atut własnej hali i w trzech setach wygrał z AZS AGH Kraków. Najbardziej zacięta i wyrównana była pierwsza partia spotkania. W pozostałych gospodarze w pełni kontrolowali grę. – Mecz nie licząc sytuacji w połowie pierwszego seta był pod nasze dyktando. Ustawiliśmy sobie grę dobrą zagrywką, co zaprocentowało współpracą blok-obrona. W całym spotkaniu mieliśmy dwadzieśnia bloków i było to kluczem do zwycięstwa. Nasi środkowi doskonale czytali rozgrywających. Ogólnie cały zespół zagrał dużo lepiej, niż w poprzednim meczu. Była wola walki i zaangażowanie. Na dobrym poziomie utrzymaliśmy przyjęcie, mimo trudnej zagrywki rywali. Oczywiście, nigdy nie jest tak, by nie mogło być lepiej – powiedział Witold Chwastyniak, trener zespołu beniaminka.

Podczas tego spotkania nagrodę MVP odebrał Łukasz Swodczyk, środkowy drużyny. – Myślę, że zagraliśmy tak, jak chcieliśmy, czyli dobrze zagrywką. Jak się dobrze zagrywa, to również łatwiej się blokuje. Te dwa elementy zaważyły o zwycięstwie. Trochę problemów mieliśmy jedynie w pierwszym secie, gdy na zagrywkę wszedł Kamil Dębski i zdobył trzy punkty. Było trochę nerwowo, ale ostatecznie utrzymaliśmy koncentrację i wygraliśmy końcówkę tej partii – podkreślił najlepszy siatkarz tego spotkania.

Polski Cukier Avia powrócił po rywalizacji na parkietach 1. Ligi po przeszło trzech tygodniach przerwy. Tydzień temu uległ na wyjeździe Mickiewiczowi Kluczbork 1:3, ale jak widać drużyna wraca już na właściwe tory, czego dowodem jest ostatnie zwycięstwo z starciu z Akademikami.

Wracamy po przerwie. Zawodnicy tacy jak ja, którzy nie byli chorzy, czują się dobrze, inni wracają do optymalnej dyspozycji. Jeśli chodzi o elementy czysto siatkarskie, wszystko wygląda w porządku. Jedynie czekamy aż wróci odpowiednia kondycja u wszystkich zawodników – zauważył środkowy.

W niedzielę podopieczni Witolda Chwastyniaka podejmą u siebie bardzo silny zespół – BKS Visłę Bydgoszcz, która zajmuje 3. miejsce w tabeli i głośno mówi o chęci awansu do PlusLigi.

– Gramy teraz co trzy dni i przez to jest mniej czasu na regenerację, ale radzimy sobie i chcemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo – zakończył Swodczyk.

źródło: tauron1liga.pl