Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Rudzewicz rozpocznie osiemnasty sezon w Ślepsku Malow Suwałki

Łukasz Rudzewicz rozpocznie osiemnasty sezon w Ślepsku Malow Suwałki

fot. Ślepsk Malow Suwałki

Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym osiemnasty sezon w biało-niebieskich barwach.  Wcześniej potwierdzono pozostanie na kolejny sezon Bartłomieja Bołądzia, Mateusza Czunkiewicza, Pawła Filipowicza i Andreasa Takvama. Zespół, który trwający sezon zakończył na siódmej pozycji, nadal prowadził będzie Andrzej Kowal.

36-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od ligi zakładowej (amatorskiej) aż do PlusLigi. W każdym z rozegranych sezonów był bardzo ważnym elementem drużyny. W sezonie 2018/2019 Rudzewicz sięgnął po złoty medal pierwszej ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W mistrzowskim sezonie nie rozegrał jednak wszystkich spotkań z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu. Nie przeszkodziło to jednak Rudzewiczowi w walce o marzenia.W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. „Rudy” doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej szóstce. W sezonie 2020/2021 pełnił rolę kapitana biało-niebieskich.

Statystyki Łukasza Rudzewicza w sezonie 2020/2021:

– Rozegrane mecze: 28
– Punkty: 41
– Asy serwisowe: 4
– Punkty zdobyte w ataku: 31
– Punkty zdobyte blokiem: 6

Zobacz również:
Karuzela transferowa Plusligi w sezonie 2021/2022

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę