Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Łukasz Kadziewicz: W trudnych czasach jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy

Łukasz Kadziewicz: W trudnych czasach jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy

fot. Katarzyna Antczak

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętuje zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Większość siatkarskich ekspertów oraz byłych zawodników w samych superlatywach wypowiada się o grze oraz o osiągnięciu kędzierzynian. – Sami wykreowaliśmy gwiazdy. Nigdy nie było nas stać, by podbić Europę, bo walczymy z hegemonami, z nieograniczonymi budżetami.  W trudnych czasach jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy – mówi Łukasz Kadziewicz.

Po pasjonującym boju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w sobotni wieczór siatkarską Ligę Mistrzów. Polacy w finale ograli włoskie Trentino Itas 3:1. Zwycięstwo ZAKSY w Lidze Mistrzów to pierwszy od 43 lat triumf polskiej drużyny w Lidze Mistrzów.Wcześniej, w 1978 roku, dokonał tego Płomień Milowice. Kędzierzynianie po zaciętej walce wygrali dwa pierwsze sety i byli krok od końcowego triumfu. W trzeciej partii to siatkarze Trentino nabrali rozpędu i zdołali zmniejszyć straty. W decydującym secie trwała niesamowita walka. Włosi prowadzili już 19:17, ale ZAKSA nie odpuściła i wygrała 28:26, zapewniając sobie wygraną 3:1 i triumf w Lidze Mistrzów.  

– Sami wykreowaliśmy gwiazdy. Nigdy nie było nas stać, by podbić Europę, bo walczymy z hegemonami, z nieograniczonymi budżetami. Dzisiaj się to zmienia. Możemy nie tylko sportem, ale w szczególności siatkówką, prezentować się przed całym światem, bo stworzyliśmy coś wyjątkowego. Wielki zawodowy sport to ogromne pieniądze. Sport staje się papierkiem lakmusowym, który pokazuje nam, że w trudnych czasach jesteśmy w stanie robić wielkie rzeczy w skali Europy i świata – mówi Łukasz Kadziewicz.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę