Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kaczmarek: Wróciliśmy do dyspozycji sprzed choroby

Łukasz Kaczmarek: Wróciliśmy do dyspozycji sprzed choroby

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jastrzębski Węgiel postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Po tym jak chłopaki nie grali przez miesiąc w siatkówkę, to czapki z głów dla nich na jakim poziomie zagrali. Musieliśmy dać z siebie 100%, aby to spotkanie wygrać za trzy punkty – powiedział Łukasz Kaczmarek, atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle utrzymali miano niepokonanych w PlusLidze. W miniony weekend rozprawili się z powracającym do gry Jastrzębskim Węglem. Mimo że podopieczni Luke’a Reynoldsa ambitnie walczyli, to musieli zadowolić się jednym ugranym setem.Jastrzębski Węgiel postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Po tym jak chłopaki nie grali przez miesiąc w siatkówkę, to czapki z głów dla nich na jakim poziomie zagrali. Musieliśmy dać z siebie 100%, aby to spotkanie wygrać za trzy punkty. Na pewno nie było ono dla nas bardzo łatwe – ocenił atakujący ZAKSY Łukasz Kaczmarek.

Podopieczni Nikoli Grbicia dwukrotnie w tym sezonie zmagali się z koronawirusem, ale nie wpłynął on znacząco na ich dyspozycję. Wciąż bowiem są bez porażki. W PlusLidze mają na koncie komplet wygranych, co daje im prowadzenie w tabeli, zaś w Lidze Mistrzów w pierwszym turnieju fazy grupowej nie stracili nawet seta. – Chcemy kontynuować swoją dobrą grę. Cieszymy się z tego, że koronawirusa mamy już praktycznie za sobą. Wróciliśmy do dyspozycji sprzed choroby. O to najbardziej się obawialiśmy. Wiadomo jak wygląda ten sezon i że drużynom jest ciężko wrócić do odpowiedniej formy po tym wirusie. Dlatego cieszymy się, że wróciliśmy do swojej gry. Nie patrzymy na to, że jest to dwunaste zwycięstwo z rzędu. Po prostu za każdym razem chcemy grać naszą najlepszą siatkówkę – zaznaczył ofensywny zawodnik ekipy z Opolszczyzny.

Na razie ZAKSA dominuje w PlusLidze. Do rozegrania w najbliższym czasie zostały jej dwa mecze. W pierwszym z nich podejmie Trefla Gdańsk. – Mieliśmy mały maraton, bo graliśmy ze Skrą, potem trzy mecze w Lidze Mistrzów, a ostatnio ciężki mecz z Jastrzębskim Węglem. Teraz mamy tydzień wolnego. Zagramy dopiero w weekend z drużyną z Gdańska, więc będziemy mieli chwilę czasu, żeby złapać oddech oraz, żeby przygotować się na dwa najbliższe spotkania, a potem dopiero będziemy myśleć o świętach – zakończył Łukasz Kaczmarek.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved