Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Łukasz Kaczmarek: Widać było wolę zwycięstwa

Łukasz Kaczmarek: Widać było wolę zwycięstwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zagraliśmy naprawdę świetne spotkanie. Od pierwszego seta mieliśmy wielką motywację. Było widać wolę zwycięstwa. Pokazaliśmy mądrą siatkówkę opartą na wielkiej determinacji. Nie było już tej nerwowości, która była w meczu półfinałowym – powiedział po wygranej Łukasz Kaczmarek, atakujący ZAKSY.

W finale Pucharu Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła dotychczasową dominację na polskim podwórku, ogrywając w trzech setach Jastrzębski Węgiel. Rywale próbowali walczyć, ale w każdym z setów zostali złamani przez zespół z Opolszczyzny. – Zagraliśmy naprawdę świetne spotkanie. Od pierwszego seta mieliśmy wielką motywację. Było widać wolę zwycięstwa. Pokazaliśmy mądrą siatkówkę opartą na wielkiej determinacji. Nie było już tej nerwowości, która była w meczu półfinałowym. Bardzo cieszymy się z pokonania Jastrzębskiego Węgla – nie ukrywał radości Łukasz Kaczmarek, atakujący ekipy z Opolszczyzny.Paradoksalnie trudniejszą przeprawę podopieczni Nikoli Grbicia mieli w półfinale, w którym dopiero w tie-breaku pokonali Aluron. W czwartym secie przytrafił im się przestój, który uniemożliwił im zamknięcie meczu w czterech odsłonach. – Koncentracja w czwartym secie nam uciekła, przez co musieliśmy grać tie-breaka. Ale najważniejsze jest zdobycie trofeum. Mimo tego, że czasami nie gramy dobrej siatkówki, to i tak wygrywamy mecze i to jest najważniejsze – ocenił jeden z filarów ZAKSY.

W tym sezonie jest ona dotychczas nie do zatrzymania. Zgarnęła Superpuchar i Puchar Polski, wygrała rundę zasadniczą i zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzów. Na sukces liczy właśnie jeszcze w europejskich pucharach oraz w play-off PlusLigi. – Na razie wygraliśmy dwa trofea, z czego się bardzo cieszymy. Jeszcze mamy kolejne dwa do podniesienia. Teraz jest wielkie święto w Kędzierzynie-Koźlu – zaznaczył ofensywny zawodnik ZAKSY, który już wybiega myślami w przyszłość, bowiem przed kędzierzynianami kolejne wyzwania. Najbliższym będzie półfinałowe starcie w Lidze Mistrzów w Kazaniu. – Od jutra będziemy fokusowa się już na półfinale Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań – zakończył Łukasz Kaczmarek.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę