Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Kaczmarek: Teraz kładziemy nacisk na siłownię

Łukasz Kaczmarek: Teraz kładziemy nacisk na siłownię

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie przygotowuje się do dalszej części sezonu zasadniczego. – Wchodziliśmy spokojnie, dopiero trzeciego dnia zaczęliśmy delikatnie podskakiwać. Teraz kładziemy nacisk na siłownię, na to, żeby jak najwięcej siły zgromadzić na te najbliższe dwa miesiące – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport atakujący polskiego zespołu, Łukasz Kaczmarek.  

ZŁOTY GDAŃSK

Po zdobyciu złotego medalu Ligi Narodów polscy siatkarze dostali chwilę wolnego, a teraz trwają przygotowania do kolejnych wyzwań. – Bardzo dobrze wspominam ten turniej, myślę że jak wszyscy. Dla nas to był wyjątkowy turniej, zdobyliśmy złoto na polskiej ziemi. Nagroda indywidualna to dla mnie bardzo miłe wyróżnienie, pierwsze, jeśli chodzi o rozgrywki reprezentacyjne. Myślę, że da mi to kopa do jeszcze większej pracy – wspominał turniej finałowy w Gdańsku Łukasz Kaczmarek.

Został on wyróżniony jako najlepszy atakujący, a nie miał łatwego zadania, bowiem już w pierwszym spotkaniu musiał zmienić Bartosza Kurka. – Nie jest łatwo wejść w buty Bartka Kurka, bo wszyscy wiemy, jakim jest wyśmienitym zawodnikiem.  Dzięki grupie jaką tworzymy, jest o wiele łatwiej wkomponować się i grać. Każdy każdego wspiera, każdy na każdego może liczyć i ja czułem to wsparcie od zawodników, od sztabu szkoleniowego – podkreślił Kaczmarek.

 

DELIKATNE WEJŚCIE

Od tygodnia polska kadra przebywa w Zakopanem, gdzie rozpoczęła przygotowania do dalszej części sezonu reprezentacyjnego. -Wchodziliśmy spokojnie, dopiero trzeciego dnia zaczęliśmy delikatnie podskakiwać. Teraz kładziemy nacisk na siłownię, na to, żeby jak najwięcej siły zgromadzić na te najbliższe dwa miesiące – zdradził atakujący polskiego zespołu.

Pierwszym sprawdzianem podopiecznych Nikoli Grbicia będzie Memoriał Wagnera, który rozpoczyna się już w najbliższy piątek. Rywale będą wymagający, bowiem w Krakowie oprócz biało-czerwonych zagrają Słoweńcy, Włosi oraz Francuzi. – Obsada tegorocznego memoriału jest na pewno bardzo imponująca, zagrają prawie same najlepsze drużyny na świecie. Myślę, że będzie to dla nas świetne przetarcie. Na pewno nie będziemy tam w docelowej formie, która ma przyjść na mistrzostwa Europy i turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich – zapowiedział Łukasz Kaczmarek.

 

 

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved