Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kaczmarek: Stany Zjednoczone to rywal zupełnie innej klasy

Łukasz Kaczmarek: Stany Zjednoczone to rywal zupełnie innej klasy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za reprezentacją Polskie dwa łatwiejsze mecze grupowe. Polacy pokonali Bułgarię oraz Meksyk i na razie nie stracili seta w mistrzostwach świata. W ostatnim starciu fazy grupowej czeka ich rywalizacja z Amerykanami. – Będziemy musieli wspiąć się na niesamowite wyżyny i zagrać na najlepszym możliwym poziomie, żeby podjąć z nimi walkę i wygrać – mówił atakujący polskiej kadry Łukasz Kaczmarek. 

Biało-czerwoni zgodnie z planem i bez straty seta pokonali reprezentację Meksyku. – Cieszymy się z tego zwycięstwa, odnieśliśmy wygraną w bardzo dobrym stylu.  Pewnie pokonaliśmy drużynę z Meksyku. Teraz czeka nas chwila odpoczynku i zbieranie sił na Stany Zjednoczone – podsumował Łukasz Kaczmarek, który w starciu z Meksykiem miał okazję pokazać się w dłuższym wymiarze czasu. – Cieszymy się z każdej chwili spędzonej na boisku. Każdy z tej czternastki, jak tylko ma okazję wejść na boisko, chce zaprezentować się z jak najlepszej strony. W tym spotkaniu to się udało. Mamy nadzieję, że będziemy to kontynuować i po wejściu na boisku w dalszej części turnieju, również będziemy wnosić coś dobrego – ocenił bombardier polskiego zespołu.Jedyną bolączką biało-czerwonych w pojedynku z Meksykanami okazała się zagrywka, w tym elemencie mylili się oni 18 razy. – Rzeczywiście, zepsuliśmy bardzo dużo zagrywek w tym meczu. Myślę, że to było też trochę inne spotkanie niż to z Bułgarami. Rano mieliśmy mocniejszą jednostkę na siłowni, po to, żeby być odpowiednio przygotowanym na kolejny pojedynek – podkreślił Łukasz Kaczmarek.

We wtorek Polacy zagrają z najtrudniejszym grupowym przeciwnikiem, Amerykanami. – Na pewno Stany Zjednoczone to rywal zupełnie innej klasy – jeden z faworytów do zdobycia tego mistrzostwa, dlatego dla nas to będzie bardzo dobry sprawdzian, żeby zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy – przyznał atakujący polskiego zespołu. Również podopieczni Johna Sperawa nie stracili na tym etapie turnieju seta. – Nie da się ukryć, że jest to nasz najtrudniejszy rywal w grupie. Rozmawialiśmy o nim wcześniej, oglądaliśmy pojedyncze sety. Wiemy, że Amerykanie mają bardzo dobrą drużynę, na pewno lepszą niż podczas Ligi Narodów, bo dołączył do nich jeden z najlepszych zawodników świata, jakim jest Matthew Anderson. Będziemy musieli wspiąć się na niesamowite wyżyny i zagrać na najlepszym możliwym poziomie, żeby podjąć z nimi walkę i wygrać – zapowiedział Kaczmarek.

Ekipa prowadzona przez Nikolę Grbicia, aby myśleć o pokonaniu Amerykanów będzie musiała zagrać na naprawdę wysokim poziomie. – Stany Zjednoczone to drużyna bardzo techniczna. Mają jednego z najlepszych rozgrywających na świecie. Na pewno bardzo ważna będzie zagrywka. Będziemy musieli odrzucić ich od siatki, bo dobrze wiemy, jak grają pierwsze tempo i pipe’a. Możemy spodziewać się trudności w meczu, jeżeli nie odrzucimy ich od siatki, dlatego też serwis będzie kluczowy – zdradził Łukasz Kaczmarek. W poniedziałek zarówno Polacy, jak i Amerykanie mają dzień przerwy, a o miano najlepszej drużyny w grupie C zagrają we wtorek, początek spotkania o 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę