Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Kaczmarek: Rosjanie wyjdą w stu procentach naładowani

Łukasz Kaczmarek: Rosjanie wyjdą w stu procentach naładowani

fot. Damian Warwas

Polscy siatkarze w 1/8 finału mistrzostw Europy pokonali Finlandię 3:0 i o półfinał zagrają z Rosją. – Wiemy, że Rosjanie to jest siłowa drużyna i z nimi trzeba grać mądrze, technicznie – podkreślił atakujący polskiej drużyny Łukasz Kaczmarek.

Reprezentacja Polski siatkarzy po fazie grupowej przeniosła się z Krakowa do Gdańska. W nadmorskim mieście publiczność również dopisała i poniosła biało-czerwonych do efektownego zwycięstwa z Finlandią. – Z tymi kibicami każda hala w Polsce „odlatuje”. Z nimi doświadczamy niesamowitych emocji, jesteśmy bardzo wdzięczni za to, jaką potrafią stworzyć atmosferę, jest to dla nas wielka przyjemność grać przy takim wsparciu – przyznał Łukasz Kaczmarek.Biało-czerwoni ani na chwilę nie pozwolili Finom na przejęcie inicjatywy i pewnie wygrali 3:0. Wyrównana walka toczyła się jedynie na początku drugiego seta, jednak później Polacy ponownie zdominowali rywali. – Zagraliśmy bardzo fajne spotkanie, od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowaliśmy ten mecz i praktycznie w każdym elemencie zagraliśmy dobrze. Napawa nas to optymizmem przed wtorkiem – stwierdził atakujący. Właśnie we wtorek biało-czerwoni zagrają z Rosją w ćwierćfinale. – Ciężko powiedzieć, co jest do poprawy, jak się wygrywa dwa razy do 16 i do 14. Wiadomo, że Finowie to nie ta sama reprezentacja co Rosjanie, są troszeczkę łatwiejszymi rywalami. Jesteśmy pewni, że siatkarze z Rosji wyjdą w stu procentach naładowani, żeby nas pokonać w tym spotkaniu, także będziemy mieli ciężkie zadanie we wtorek, ale jestem przekonany, że je wykonamy, tak samo jak w 1/8 finału – zapowiedział Kaczmarek.

Reprezentacja Rosji rywalizowała wcześniej w grupie C, w której zajęła drugie miejsce, tuż za Holandią. W 1/8 finału pokonała Ukrainę 3:1. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo na mistrzostwa Europy przyjechali bez atakującego Maksima Michajłowa, z powodu kontuzji ze składu wypadł również Wiktor Poletajew i na tej pozycji gra aktualnie Jegor Kliuka. – Przede wszystkim ważna jest zagrywka, myślę, że wiemy, że Rosjanie to jest siłowa drużyna i z nimi trzeba grać mądrze, technicznie. Uważam, że my mamy tę jakość i spokojnie możemy z nimi rywalizować i wygrywać – zakończył Łukasz Kaczmarek.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę