Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kaczmarek: Na finał trzeba sobie ciężko zapracować

Łukasz Kaczmarek: Na finał trzeba sobie ciężko zapracować

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarzom Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie udało się w środę w Bełchatowie przypieczętować awansu do finału PlusLigi. W tej rywalizacji jest remis i wszystko rozstrzygnie niedzielne starcie na Opolszczyźnie. – Wiemy, że mieliśmy swoje szanse. Gdybyśmy dostali lanie 0:3, to byłoby inaczej. Żałujemy tej porażki w końcówce trzeciego seta, bo gdyby udało nam się to wygrać, to zupełnie inaczej by nam się grało. Na finał trzeba sobie zasłużyć, nie można do niego wejść z marszu – mówił po porażce atakujący ZAKSY Łukasz Kaczmarek.W pierwszym półfinałowym spotkaniu górą byli kędzierzynianie, triumfując 3:0. PGE Skra Bełchatów na własnym parkiecie wyrównała jednak stan rywalizacji. – Na pewno była to inna Skra Bełchatów, Skra walcząca, broniąca, grająca świetną siatkówkę, na tyle świetną, że na nas to wystarczyło. Musimy wyciągnąć wnioski przed spotkaniem w Kędzierzynie-Koźlu. Musi ono wyglądać na tyle lepiej, żeby dało nam awans do finału – ocenił Łukasz Kaczmarek.

Jego zespół przegrał ważną końcówkę trzeciej odsłony, w której roztrwonił swoją przewagę. – Walczyliśmy. Myślę, że przełomowy był trzeci set, w którym prowadziliśmy w końcówce. Każdy dorzucił po jakimś błędzie i to bełchatowianie wygrali tę partię. To nakręciło ich, a nam podcięło skrzydła i myślę, że ten trzeci set był kluczowy jeśli chodzi o cały ten mecz. Wydaje mi się, że teraz to PGE Skra zasłużyła na zwycięstwa, była lepszą drużyną, wygrała. My wyciągamy wnioski i w niedzielę walczymy o finał – zapowiedział atakujący ZAKSY.

Kędzierzynianie mogą mieć do siebie pretensje, zwłaszcza za wspomnianego wcześniej trzeciego seta i niewykorzystane szanse. – Wiemy, że mieliśmy swoje szanse. Gdybyśmy dostali lanie 0:3, to byłoby inaczej. Żałujemy tej porażki w końcówce trzeciego seta, bo gdyby udało nam się to wygrać, to zupełnie inaczej by nam się grało – ocenił Łukasz Kaczmarek.

O wszystkim zadecyduje więc trzeci mecz, który odbędzie się w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu. – Na finał trzeba sobie zasłużyć, nie można do niego wejść z marszu. Na finał i na mistrzostwo Polski trzeba sobie ciężko zapracować. Miejmy nadzieję, że w niedzielę wykonamy tę  ciężką pracę i zrobimy ten krok do finału – podsumował atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródło: PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę