Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Kaczmarek: Jesteśmy w 100% gotowi na to, żeby pokonać Rosjan

Łukasz Kaczmarek: Jesteśmy w 100% gotowi na to, żeby pokonać Rosjan

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już we wtorkowy wieczór reprezentacja Polski zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Rywalem biało-czerwonych będą Rosjanie. – Rosjanie nie grają na razie porywająco na tym turnieju, ale wiemy jaką ta drużyna ma jakość, jakie nazwiska tam grają. To są w końcu srebrni medaliści igrzysk olimpijskich, mają swoje braki kadrowe, ale dysponują bardzo dobrym zespołem – zapowiedział atakujący polskiej kadry Łukasz Kaczmarek. 

Polacy mieli dwa dni, aby porządnie przygotować się do rywalizacji w ćwierćfinale mistrzostw Europy. W poniedziałek w Ergo Arenie odbyli trening w szóstkach. – Nie mieliśmy okazji trenować w dużej hali w szóstkach, wcześniej takie treningi odbywały się, ale w tej małej halce. Fajnie było poczuć to boisko. Czekamy teraz na spotkanie z Rosją, które mam nadzieje będzie oglądać komplet kibiców i jesteśmy na ten mecz przygotowani – mówił atakujący reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek.Bombardier biało-czerwonych przyznał, że drużyna jest gotowa na ćwierćfinałową potyczkę z wicemistrzami olimpijskimi. – W drużynie jest naprawdę niesamowita atmosfera. Wszyscy jesteśmy pozytywnie nastawieni. To, co się wydarzyło, już za nami. Teraz jest nowy rozdział i nie powiem, że będziemy chcieli przełamać fatum ćwierćfinałów, bo to akurat tylko na igrzyskach, a nie w innych imprezach. Jesteśmy w 100% gotowi na to, żeby pokonać Rosjan i zameldować się w półfinale – zapowiedział Kaczmarek.

Do tej pory podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie spotkania, tylko w starciu z Serbią o wyniku decydować musiał tie-break. – Myślę, że mecz z Serbami był do tej pory dla nas najcięższym spotkaniem. Rosjanie nie grają na razie porywająco na tym turnieju, ale wiemy jaką ta drużyna ma jakość, jakie nazwiska tam grają. To są w końcu srebrni medaliści igrzysk olimpijskich, mają swoje braki kadrowe, ale dysponują bardzo dobrym zespołem – przyznał Łukasz Kaczmarek.

Rosjanie w trybie transferu medycznego powołali do kadry Maksima Żygałowa, bowiem z urazem zmaga się między innymi Kiril Klets, a na prawe skrzydło przestawiony został nominalny przyjmujący Jegor Kliuka. – Na pozycji atakującego gra teraz Jegor Kliuka. Moim zdaniem zacznie w pierwszej szóstce i zostanie w niej do końca. Wydaje mi się, że zbyt wielkich zmian nie będzie i Rosjanie zagrają takim składem, jakim grali do tej pory – ocenił Łukasz Kaczmarek. Pierwszy gwizdek ćwierćfinału z Rosją zaplanowano na 20:30.

Cały materiał w Polsat Sport

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę